На горі Піп Іван з боку Івано-Франківщини загинули туристи

лютий 23 2019, 15:47

На горі Піп Іван з боку Івано-Франківщини загинули туристи

На горі Піп Іван, що знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей (Рахівщина), у пастку потрапили вісім туристів. Двоє з них загинули.

Туристи звернулися за допомогою до рятувальників учора ввечері. Трьох туристів знімали зі схилу гори до її підніжжя на ношах. Двох із них врятувати не вдалося. Ще п'ятеро туристів могли йти самостійно.

Ситуація була ускладнена жорсткими погодними умовами - температура -22, вітер 30 м/с і сніговий покрив, який місцями сягав двох метрів.

Лише сьогодні опісля обіду двох туристів, що перебувають у важкому стані, було доправлено до урочища Погрілець та передано бригаді швидкої медичної допомоги. Далі потерпілих з обмороженнями та переохолодженням доправили до Верховинської райлікарні.

Решта туристів перебуває в опорному пункті рятувальників, їх спустять з гори вже завтра, - повідомляє прес-служба ДСНС.

Гора Піп Іван відома своєю обсерваторією Білий слон, крім того вершина є третьою за висотою в українських Карпатах - 2021 метр.

Лише тиждень тому ми повідомляли про туристку з Дніпра, яку вдалося вчасно знайти та врятувати у Свалявському районі. А ще раніше, на Драгобраті, загинув турист із Києва.

Якщо зібралися у гори, прочитайте інтерв'ю із гірським гідом Костянтином Балабановим - стаття: Плата за легковажність у горах - життя.

За інформацією Закарпатської ДСНС, з початку року на аварійно- та пошуково-рятувальні роботи здійснено 150 виїздів та виходів у гори, в ході яких врятовано 140 людей. З них 126-ти громадянам надано невідкладну долікарську допомогу.