Прокуратура готує оскарження судового вироку щодо групового згвалтування неповнолітньої у Верхніх Воротах

березень 27 2023, 6:57

Прокуратура готує оскарження судового вироку щодо групового згвалтування неповнолітньої у Верхніх Воротах

Воловецький районний суд Закарпатської області 16 березня 2023 ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої. Наразі вирок, згідно з вимогами кримінального процесуального кодексу, не набрав законної сили.

Прокуратура оскаржуватиме вирок у встановленому законом порядку.

Органи прокуратури вживатимуть всіх заходів для захисту прав постраждалої особи та забезпечення справедливого і невідворотного покарання винних у вчиненні злочину, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Як ми повідомляли, у Верхніх Воротах на Воловеччині троє підлітків запросили знайому школярку до підвалу, а потім гвалтували її і відео оприлюднили в інтернеті.

Дівчинка жила з бабусею, батька немає, а мама на заробітках. Саме бабуся звернулася до поліції аж через три тижні після самого факту згвалтування, коли вже відео зі сценами згвалтування гуляло інтернетом.

Суд виніс вирок гвалтівникам -5 років умовно з іспитовим терміном 2 роки.

Згодом стали відомі подробиці. Виявляється, у дівчинки не було адвоката і її захищала в суді соціальна служба захисту дітей місцевої сільради. А у цій соціальній службі працює мама одного із гвалтівників. 

У свою чергу, в прокуратурі Закарпатської області спочатку заявили, що не будуть оскаржувати вирок суду.

Однак вирок Воловецького суду викликав значний резонанс. Захистити честь дівчини взялися кращі адвокати України. Цим випадком зацікавилися і в органах влади.

Учора ми повідомляли, що Голова Закарпатської ОВА доручив соціальним службам вивчити всі обставини щодо випадку згвалтування підлітками неповнолітньої дівчини.

Скоріше за все, саме резонанс змусив органи прокуратури змінити своє рішення.