Сесія Ужгородської міськради закінчилася штовханиною

лютий 19 2015, 13:19

Сесія Ужгородської міськради закінчилася штовханиною

Сьогодні в Ужгороді відбулася сесія міськради, на якій більшість запланованих питань так і не були прийняті.

Сесії передував невеличкий пікет активістів Громадського конвенту Євромайдану на чолі з Юрієм Світликом. Незважаючи на те, що напередодні активісти широко рекламували свою акцію та закликали ужгородців приєднатися до акції, щоб не дати владі дери банити майно, людей прийшло лише не більше двох десятків.

Згодом активісти зайшли до зали засідань і, тим не менше, домоглися відкладення більшості земельних та майнових питань.

На сесії депутати вдалися і до деяких популістських рішень. Зокрема, вони звернулися до глави Нацбанку України не звільняти співробітників Закарпатського управління Нацбанку. На сесії говорили про те, що НБУ підготувало масові звільнення по управління в областях і, зокрема, в Ужгороді у найближчі місяці звільнять 56%працівників управління НБУ.

Згодом депутати звернулися до ООН визнати Росію агресором, а ДНР та ЛНР - терористичними організаціями. Окрім того депутати попросили європейців посприяти звільненню Надії Савченко і Сенцова з російських в’язниць.

Далі депутати прийняли нові орендні земельні ставки у місті для різних категорій земель. Деякі крупні підприємства попросили надати їм знижки, бо їхні бюджети не витримають мільйонних сплат земельного податку. Депутати розщедрилися на 70% знижки.

Згодом на сесії було прийняте рішення “Про Програму впровадження системи відеоспостереження у місті Ужгород на 2015 рік”, бо згідно кримінальної статистики управління МВС в Закарпатській області найбільше злочинів кояться саме в Ужгороді і більшість злочинів, що скоєні в громадських місцях, залишаються нерозкритими.

Таким чином відеокамери спостереження будуть встановлені на парковках вулиць Фединця, Перемоги, Заньковецької, площах Жупанатській, Корятовича та Шандора Петефі.

На реалізацію Програми у 2015 році, а саме на придбання обладнання (відеокамери, сервер спостереження, тощо) виконавчий комітет Ужгородської міської ради планує витратити 602,3 тисячі гривень.

Ну і, нарешті, як ми згадували, депутати повинні були розглянути майнові питання. Активісти Громадського конвенту здійняли в залі шум. Хтось викрикував, що мер Ужгорода Віктор Погорєлов уже відсидів 6 років у в’язниці за дерибан і ось тепер знову береться за старе.

«Лише алкоголік продає останнє майно», --лунало в залі. Загалом депутати мали намір продати 78 обєктів комунальної власності загальною вартістю понад 25 мільйонів. Мер Ужгорода Віктор Погорєлов зауважив, що місто потребує цих грошей, бо вони закладені у бюджет.

Було кілька різних голосувань по майну з різним формулюванням, однак жодне з них не набирали потрібної для прийняття кількості голосів. Рішення відклали і було вирішено розмістити на інтернет-сайті міськради список всіх об’єктів, які заплановано викласти на продаж, щоб ужгодці могли  внести свої зауваження.

Напередодні сесії був також проект про перейменування кількох вулиць міста, однак це питання не розглядали.

Ну і цілком несподівано на сесію винесли питання ліквідації Громадської ради при міськвиконкомі. Мер Ужгорода Віктор Погорєлов пояснив, що за останній місяць до міської ради надійшло 20 скарг на Громадську Раду, через це і підняли це питання. Дехто з депутатів дійсно виступив проти Громадської ради, мовляв, вона заангажована. Дехто став на захист. Тим не менше, питання зняли з розгляду, а мер запропонував створити робочу групу з числа депутатів,  які б зайнялися вивченням діяльності Громадської Ради та її членів і цю пропозицію мера депутати підтримали.

Загалом напруга, яка була на сесії, наявність групи активістів Євромайдану, вилилось у штовханину, у якій були помічені як депутати, так і активісти. Довелося втрутитися правоохоронцям, які «погасили» конфлікт.

Ну і нарешті варто повідомити, що один із членів виконкому, відомий підприємець Олег Адамчук написав заяву про вихід із складу виконкому і рада підтримала його заяву.

Оглядач Prozak.info