У Діловому пофарбували знак "Географічний центр Європи" і разом з тим зафарбували напис на латині

жовтень 12 2022, 16:27

У Діловому пофарбували знак "Географічний центр Європи" і разом з тим зафарбували напис на латині

На Рахівщині в ході осінніх робіт по благоустрою "покращили" географічний знак центру Європи.

Про таке у фейсбуці розповіла журналістка Тетяна Когутич, проілюструвавши інформацію відповідною світлиною з місця події.

На фото видно, що на знаці в Діловому пропали золоті літери, виписані латиною - їх зафарбували білою фарбою.

Попередньо відомо, що замовник робіт з "благоустрою" - Карпатський біосферний заповідник.

Після резонансу у громадському просторі Рахівська міськрада замовила в одного з місцевих художників роботи з поновлення надпису латиною на географічному знаку, розповіла Тетяна Когутич. Однак той, після вивчення ситуації відмовився виконати замовлення, зазначаючи, що відновлення надпису неможливе. Адже спочатку треба відновити старий австро-угорський надпис латиною, заштукатурений сучасниками.

"Тому все ж чекаємо тепер реакцію КБЗ та Рахівської міськради, але все ж віримо, що таки відновлять", - зазначила Тетяна Когутич.

У 1885–1887 роках географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні (Австро-Угорщина) виконували геодезичні дослідження на території сучасної Закарпатської області (Україна) для запланованого будівництва залізниці між Раховом і Сиготом. Після ретельного вивчення місцевості вони встановили біля села Ділове двометровий кам'яний знак з координатами 47°57′ пн. ш. 24°11′ сх. д. і таким написом: Locus Perennis Delicentissime cum libella librationes quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalum et paralleloumierum Europeum. МD CCC LXXXVII

Переклад з латини: Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот у 1887 році.

zakarpattya.net.ua