Влада Ужгорода виділить 10 мільйонів гривень на реконструкцію будівлі "Совине гніздо"

лютий 13 2015, 13:05

Влада Ужгорода виділить 10 мільйонів гривень на реконструкцію будівлі "Совине гніздо"

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко обговорив із мером Ужгорода Віктором Погорєловим долю історичної будівлі "Совине гніздо"

Як повідомила прес-служба Закарпатської облради, ще у вересні 2013 року виконавчий комітет Ужгородської міської ради та міська гміна польського міста Ярослав розпочали реалізацію проекту з реставрації пам’яток архітектури – підземного туристичного пасажу у польському місті Ярослав та будівель амбару і винного льоху («Совине гніздо») в Ужгороді. Цей проект реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013». Загальний бюджет проекту становить 1 млн. 856 тис. євро. Його реалізація в Ужгороді обійдеться у 928 тисяч євро, причому 90% цих коштів надійде у вигляді гранту.

Пройшло два роки, але ремонтні роботи так і не розпочалися. У той час як виконання ремонту у польській частині проекту вже завершується, а решта запланованих робіт виконується згідно з графіком, в ужгородському «Совиному гнізді» жодних дій, схожих на реставрацію не помітно.
 

«Проекти, в яких залучена обласна рада реалізуються відкрито, адже ми знаємо, що перед нашими європейськими партнерами ми маємо діяти відкрито та публічно. Щодо проекту «Совине гніздо» був сигнал по Ужгороду, що одна з громадських через суд хоче блокувати проект. Ми маємо зробити все можливе, щоби проект був реалізований. Будь-які перепони мають бути негайно зняті», – зазначив керівник облради Володимир Чубірко.
Мер Ужгороода Віктор Погорєлов розповів, що на сьогоднішній день розроблено проектно-кошторисну документацію об’єкту та отримано позитивний експертний звіт ДП “Укрдержбудекспертиза”. Наразі міська рада має право оголосити тендер на проведення реставраційних робіт. На сесії Ужгородської міської ради було прийнято рішення про збільшення з 10 до 50 відсотків суми фінансування з міського бюджету на проведення реставраційних робіт. Буде виділено більше 10 мільйонів з міського бюджету. Віктор Погорєлов повідомив, що цього тижня у Варшаві детально обговорили реалізацію «дорожньої карти» проекту, етапи реставрації. Все доведеться прискорити, оскільки в Ужгороді минулий рік був втрачений для проведення робіт. Тоді як «дзеркальний» проект у польському Ярославі вже наближається до завершення.

«Роботи минулоріч затягувалися, і не робилися. У Варшаві відбулася зустріч з представниками проекту, було переконано партнерів, що проект буде виконано. Термін виконання залишився незмінним до кінця серпня з можливим відтермінуванням до кінця року», – зазначив міський голова.

На зустрічі також прозвучала інформація, що наразі громадська організація судиться з міськрадою, і хоче долучитися до фінансової реалізації проекту. Саме це і відтягує термін реалізації проекту.

Володимир Чубірко зазначив, що бере це питання під особистий контроль і обіцяє всіляко допомагати в реалізації проекту.