В Ужгороді будуть вулиці Чендея та Параджанова

травень 23 2024, 11:58

В Ужгороді будуть вулиці Чендея та Параджанова

Сьогодні на сесії міськради депутати проголовували за перейменування ряду вулиць і серед них перейменування вулиці адміралу Нахімову на вулицю Сергія Параджанова, а вулицю Льва Толстого на вулицю Івана Чендея.

Як ми повідомляли, 2024 рік ЮНЕСКО внесла у свій календар, як рік Параджанова, а також Верховна Рада України вирішила вшанувати 100-річчя Параджанова на державному рівні.

Саме до 100-річчя видатного сина вірменського та українського народів в Ужгороді за ініціативи та сприяння депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна  відкрили міні-скульптурку геніальному режисеру Сергію Параджанову.

Після сесії міськради Арсен Мелкумян, який також ініціював перейменування вулиці Нахімова на вулицю Параджанова, нам розповів: «Це дуже знакова подія для мене і, гадаю, для всіх ужгородців. Параджанов створив фільм «Тіні забутих предків», який очолює ТОП-100 українських фільмів, а відомий закарпатський письменник Іван Чендей був сценаристом цього фільму. Ми назвали вулиці в нашому місті іменами справді великих людей». 

Ось список перейменування інших вулиць.