В Ужгороді вирішували, що робити з парком на "Кірпічці"

вересень 01 2017, 5:46

В Ужгороді вирішували, що робити з парком на "Кірпічці"

В Ужгороді відбувся круглий стіл на тему: "Чи вдасться відновити парк "Перемога"?".

Під час заходу учасники обговорили проблематику відновлення зеленої зони та водойми на земельній ділянці площею 8,5 гектарів та про те як відновити втрачений статус парку "Перемога".

            Головний архітектор міста Ужгорода Олег Боршовський запропонував розробити детальний план території кварталу. Бо це є передумовою для подальших планувальних документів та проекту ревіталізації парку. Для цього незабаром буде проведено геодезичну зйомку. Управління архітектури міста очікує від ужгородців письмові пропозиції щоб на їх основі підготувати технічне завдання для проектантів із зонування парку "Перемога". При цьому, слід мати на увазі, що до 17 грудня 2017 року 6 гектарів паркової землі перебувають у оренді. Чи буде продовжено дію оренди залежить від активності містян у цьому питанні.

 

Серед проектів зонування парку учасники обговорили нещодавно віднайдений у архівах робочий проект ландшафтного парку 1984 року архітектора Маєвської В.Г. Головною особливістю цього проекту є мінімалізм втручання у сформоване природою та людиною середовище. Проектом допускались лишень легкі конструкції кіосків, природні матеріали та пріоритет висаджуваня кущів замість дерев.

 

            Микола Яцков, регіональний координатор ВГО Інституту "Республіка" наголосив, що мешканцям житлового масиву необхідно забезпечити громадський простір у межах пішохідної доступності. Найближча зелена зона - Боздоський парк - знаходиться за кілька кілометрів від кварталу, що є неприпустимим. На площі 8,5 га необхідно виконати заходи з благоустрою та впорядкування території.

            Чи є доцільним розміщення капітальних закладів громадського харчування? У цьому питання учасники не знайшли компромісу, але погодились, що на території парку мають працювати мобільна торгівля типу "велокави".

            Олена Лемак, студентка магістратури ландшафтної архітектури Сільськогосподарського університету у місті Нітра (Словаччина) презентувала власну бакалаврську роботу з ревіталізації парку "Перемога". Особливістю проекту є запровадження сучасних технологій управління дощовими/талими водами, які можна скеровувати до озера. Технології передбачають збір води, її очистка від важких металів щоб не завдавати шкоди довкіллю та дітям, які плавають у літній сезон у водоймі. Також, Олена привернула увагу учасників на те, що на території цегельного заводу розміщувалось тимчасове гетто для євреїв під час другої світової війни. Тому варто в частині локації облаштувати меморіальний комплекс, що прилягає до озера вздовж стіни до супермаркету "Сільпо". Решта території має бути зоновано для активного та пасивного відпочинку. Щодо видового складу кущів та дерев пропонується використовувати аборигенні типи рослин та зробити ставку на відкриті території з гарними газонами.

            Олег Боршовський повідомив, що міська рада за участі громадськості готова змінити формат прийняття рішень. Відтак, буде проводити аналогічні зустрічі й по іншим локаціям міста для з'ясування потреб ужгородців перед розробленням конкретних рішень. Наразі, у мерії очікують на пропозиції від містян якою має бути паркова зона на Кірпічці.