Влада Мукачева вирішила демонтувати турула в замку Паланок

жовтень 13 2022, 10:44

Влада Мукачева вирішила демонтувати турула в замку Паланок

Влада Мукачева наносить удар по Угорщині

Турул є важливим національним символом Угорщини. І Турула на Мукачівському замку було встановлено після тривалих бюрократичних та дипломатичних баталій. Цього Турула  було встановлено вже лише при президентові Ющенку у 2008 році. Саме на цьому замку вже був Турул і його встановили ще наприкінці 19 століття. Того Турула зняли при владі Чехословаччини. А при СРСР його розплавили і зробили зірки на стелах загиблим у війні воїнам. А при Ющенку Турул був відновлений, хоча він трошки менший за розмірами.

Однак рівно 4 роки тому Віктор Балога мав конфлікт з угорцями і після цього надійшла інформація, що Турула на замку замінять на тризуб. Замок Паланок у Мукачеві має величезне значення в історії саме Угорщини, тому угорська влада зуміла відтермінувати демонтаж турула.

Однак зараз в умовах російської агресії стосунки між Україною та Угорщиною знову загострилися через те, що влада Угорщини виступає проти санкцій проти росії і продовжує енергетичні угоди з росією.

Фактично, це розв'язало руки мукачівській владі і було таки прийняте рішення про демонтаж турула і встановлення тризуба.

Якою буде доля пам'ятника турулу наразі невідомо. Скоріше за все, його викупить уряд Угорщини.