Як грантові інформаційні табло посварили ужгородців

липень 21 2017, 8:39

Як грантові інформаційні табло посварили ужгородців

Помилки на нових туристичних інформаційних табло посварили ужгородців

В Ужгороді доволі кволо залучаються європейські гранти. Благо, що у цьому плані доволі активними є наші сусіди зі Словаччини. Саме вони пролобіювали ряд грантів з Норвезького фонду, співучасниками якого є і Ужгород. Точніше, умовою отримання грантів з Норвезького фонду була обов'язкова участь щонайменше двох країн. 

Щоб залучити ужгородців до можливості отримати грати, до облсного центру Закарпатті навідувався і мер міста-побратима Кошице Ріхард Раші. Саме він і розповів нашому кореспонденту про те, що словаки розробили кілька хороших грантових проектів. 

Серед цих проектів був і проект встановлення у словацькому місті Михаловце та у нашому Ужгороді сучасних інформаційних табло із сенсорними дисплеями. 

І ось нарешті ці табло було виготовлено та встановлено. Однак, як виявилося, на них часом були доволі грубі помилки. І якщо деякі з них були виключно технічними, то багатьох українських націонал-патріотів Ужгорода обурило те, що на інформаційному табло про Ужгородський замок є фраза про будівництво замку на "етнічних угорських землях".

Полеміка в соцмережах часом переходила рамки толерантності. Багато ужгородців таки наполягали, що на час будівництва замку, землі дійсно були угорськими і на той час навіть не було таких термінів, як Україна чи український. Українські націонал-патріоти навпаки переконували, що угорці на цих землях є лише "прийшляками".

Влада Ужгорода таки визнала помилки і пообіцяла їх виправити. 

"У рамках спільного проекту SK-INFO-UA «Інновативні інформаційні продукти транскордонної співпраці», що фінансується в рамках Норвезького фінансового механізму та уряду Словаччини, для туристичної навігації в Ужгороді передано 10 інформаційних табло з мапами та інформаційними панелями із сенсорним дисплеєм, вбудованим міні-комп’ютером та захисною камерою для навігації, 12 стійок для розміщення зображень під відкритим небом.
Місця для встановлення стійок, котрі зорієнтовуватимуть туристів, де і яка пам’ятка розташована, погоджувалися Ужгородською міською радою. Однак виконавцям вказано на допущені недоліки в текстах про історичні та культурні об’єкти і вони їх виправлять", - повідомили в Ужгородській міськраді.