Закарпатці візьмуть участь на Днях України в словацькому місті Кошице

вересень 19 2022, 10:03

Закарпатці візьмуть участь на Днях України в словацькому місті Кошице

Уже цього тижня в словацькому місті Кошице розпочнуться Дні України, які триватимуть з 22 по 29 вересня

Дні України в Кошице проводяться вже ввосьме.

І цього разу в насиченій програмі будуть і представники Закарпаття.

Як завжди, Дні розпочнуться художнім вернісажем. Цього разу буде виставка робіт художниці з Києва Тетяни Діденко та робіт закарпатської художниці Вікторії Кузьми, яка малює на склі.

У четвер, 24 вересня, буде день української кулінарії, де можна буде навчитися готувати український борщ, вареники та інші страви. 

Окремим блоком будуть представлені пасічники, відбудеться обмін досвідом між закарпатськими та словацькими виробниками меду. 

Також словакам презентують наш квас.

Вдруге в рамках Днів України в Кошице відбудеться забіг "Ветеранська миля".

Головний організатор Днім України, президент ГО "Феман", Едуард Бураш розповів нашому виданню, що у цьому забігу знову відбмуть українські військові ветерани війни, у яких обмежені фізичні можливості, але сильний дух та мотивація.

Відбудеться також Словацько-український форум. 

У його рамках окремий день буде присвячений місцевому самоврядуванню. Голови міст та сіл, які є побратимами в Україні та Словаччині, розповідатимуть про корисність такого побратимства. 

Окремо розглядатимуться питання прикордонного співробітництва, підніматимуться питання розбудови прикордонної інфраструктури, питання перевезень, грантових програм і таке інше.