Битва за туристів: Чи стане фестиваль Москаля кращим за фестиваль Балоги

січень 10 2018, 8:30

Битва за туристів: Чи стане фестиваль Москаля кращим за фестиваль Балоги

Влада Закарпаття анонсувала головні події новоствореного фестивалю "Василля", який відбудеться в Ужгороді за підтримки голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля

Як ми повідомляли, Геннадій Москаль несподівано вирішив провести в Ужгороді фестиваль "Василля" у ті самі терміни, що і найкрупніший винний фестиваль України "Червене вино" у Мукачеві, який проводиться тут з 1996 року.

І якщо мукачівський фестиваль вже стартував і починає розкручуватися, то ужгородський почнеться завтра. 

Зокрема, в Ужгороді головні події фестивалю відбуватимуться на набережній Незалежності, де розмістяться фестивальні будиночки, з яких продаватимуть вино, сири, мед та різні вироби. Окрім того, передбачена концертна програма на площі Театральній.

Що стосується торгівлі, то влада Закарпаття пообіцяла виноробів не лише із Закарпаття, але й Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі і навіть Македонії. А концертна програма складатиметься з виступу творчих самодіяльних колективів з усього Закарпаття, які колядуватимуть, а також виступу Закарпатського народного хору. 

Офіційне відкриття фестивалю заплановане на 12 січня, п'ятницю, о 12 годині на площі Театральній. 

А от у Мукачеві традиційно окрім ярмарку буде проводитися широка концертна програма, а також конкурс на звання кращого винороба Закарпаття.

Мукачівський фестиваль "Червене вино" завжди був наймасовішим винним фестивалем Закарпаття. 

Виникає те саме питання питання: чи доцільно було проводити в Закарпатті два крупні винні фестивалі водночас? Як повинні діяти гості Закарапття, куди йти? 

Ось що з цього приводу написав туризмознавець Олександр Коваль:

"Почалось! Новий рік, ще більше фестивалів/
3 фестивалі з вином на цьому тижні в Закарпатті.
Цікавого, що саме ми розуміємо під словами якість подій, унікальність, узгодження дати подій?

Як гостям Закарпаття обирати куди їхати?
Якщо їдуть з Буковелю, на вино можна залишитись у Тячеві, у них свій фестиваль вина.

Якщо зі Львова то в Мукачево, на Червене вино.

А хто приїде в Ужгород? На Василля.

Як на мене, споживач є на всі події. Але маючи 1-2 дні, та певний бюджет, все таки ніхто не буде прагнути відвідати всі місця та міста. Обиратимуть розумом".

З іншого боку, при наявності альтернативи, організатори будуть намагатися щонайякісніше провести свій фестиваль. Якщо вже Геннадій Москаль пішов на принцип, то ужгородський фестиваль повинен бути принаймні не гіршим за мукачівський. Від цього виграють відвідувачі-споживачі.