10 помилок при використанні дезодоранту і антиперспіранту

червень 03 2018, 21:22

10 помилок при використанні дезодоранту і антиперспіранту

Перевірте, чи правильно ви застосовуєте ці засоби гігієни і в чому їхня різниця.

1. Плутаємо дезодорант з антиперспірантом

Антиперспірант скорочує кількість поту, а дезодорант позбавляє від неприємного запаху. Більшість антиперспірантів містить солі алюмінію, іноді разом з солями цирконію. Вони частково звужують вивідні протоки потових залоз. Через це тимчасово виробляється менше поту.

Дезодоранти тільки маскують неприємний запах. Або нейтралізують його, вбиваючи бактерії. Вони не впливають на кількість поту і не роблять пахви сухими.

2. Наносимо на вологу шкіру

Антиперспірант краще працює на сухій шкірі. Не використовуйте його, якщо тільки що вийшли з душу або вже спітніли.

3. Наносимо відразу після гоління

Краще не використовувати дезодоранти і антиперспіранти відразу ж після гоління. Вони можуть викликати подразнення, особливо якщо в них багато спирту.

4. Використовуємо кілька разів протягом дня

Такий трюк можна провернути з сухим шампунем або тушшю. Але додатковий шар дезодоранту не освіжить вас, якщо ви цілий день не милися. Його потрібно наносити на чисту суху шкіру. Якщо нанести його поверх іншого продукту, ефективність теж знизиться.

5. Наносимо зранку

Незважаючи на поширене переконання, дезодоранти і антиперспіранти потрібно наносити не вранці, а ввечері перед сном. В цей час потові залози менш активні. Антиперспірант легко потрапить у вивідні протоки і залишиться в них. Тому дерматологи радять ввечері сходити у душ, ретельно витерти пахви і нанести антиперспірант.

6. Не воложимо шкіру під пахвами

Дерматолог Фейн Фрей рекомендує зволожуючий крем з диметиконом. Або кокосову олію, якщо хочете щось натуральне. Вона заспокоює суху шкіру і знижує втрату вологи. Крім того, кокосова олія володіє антибактеріальними властивостями.

7. Використовуємо продукт, що не підходить для нашого типу шкіри

За шкірою під пахвами потрібно піклуватися, як і за шкірою обличчя. Обираючи дезодорант враховуйте свій тип шкіри і її чутливість. Високий вміст спирту в складі або різкий аромат можуть викликати подразнення у людей з чутливою шкірою.

8. Не розуміємо різниці між звичайним і клінічним антиперспірантом

Звичайні антиперспіранти звужують протоки потових залоз на 20%, а клінічні - на 30%. У них підвищена концентрація солей алюмінію. За рахунок цього вони працюють ефективніше, але і більше подразнюють шкіру. Фрей радить людям з чутливою шкірою відмовитися від них і використовувати продукти з диметиконом.

9. Не віримо в натуральні дезодоранти

Багато хто з недовірою ставляться до натуральних дезодорантів, вважаючи їх малоефективними. Але це цілком прийнятний варіант для тих, хто мало потіє або хоче тільки замаскувати неприємний запах.

10. Не знаємо, як вивести плями від дезодоранту з одягу

Білі сліди від дезодоранту це ще той клопіт. Якщо просте прання не допомагає, скористайтеся сумішшю води з лимонним соком в пропорції 1:1. А щоб не довелося возитися з плямами, ретельно вибирайте дезодорант.

rd.com

Читайте також, чому запах поту у різних людей різний. Що про це кажуть науковці.