75 ужгородцям, хворим на коксартроз, зробили безкоштовні операції

серпень 26 2022, 8:51

75 ужгородцям, хворим на коксартроз, зробили безкоштовні операції

Безкоштовне ендопротезування кульшових суглобів доступне ужгородцям уже кілька років. Завдяки міській цільовій програмі, прийнятій у 2018-ому, 75 ужгородцям, хворим на коксартроз, зробили безкоштовні операції, 25 із них – цього року.

Ендопротезування виконують у травматологічному відділенні Ужгородської міської центральної клінічної лікарні. Міський голова Богдан Андріїв і начальник управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення міськради Ярослав Глагола проінспектували дієвість та ефективність програми кульшових суглобів. Про логістику – від звернення пацієнта за допомогою до сімейного лікаря до власне ендопротезування – розповів завідувач травматологічним відділенням КНП «ЦМКЛ» Олександр Уровський. Також обговорили поточні питання діяльності лікарні із керівником закладу Іваном Курахом, поспілкувалися із хворими, що тут лікуються.

Щоб скористатися програмою безкоштовного ендопротезування, потрібно звернутися до сімейного лікаря, який скерує на консультацію до головного позаштатного експерта управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення Ужгородської міської ради зі спеціальності «травматологія». Саме експерт приймає рішення, чи є потреба у заміні кульшового суглоба. Цього року ендопротезування потребують ще 10 хворих.

Коксартроз – поширене захворювання кульшових суглобів, що проявляється атрофією і поступовим руйнуванням суглобових хрящів. Патологія з часом призводить до порушення рухливості, сильних болів і зрештою –інвалідності. Щороку через цю хворобу інвалідність отримують близько 20 ужгородців, здебільшого це люди працездатного віку. Ендопротезування – так називають операції із заміни рідних суглобів штучними імплантами – повертає людям можливість рухатися, допомагає забути про нестерпний біль.

Ендопротезування – операція дорога, вона складається з ціни самого протеза (залежить від виду суглоба і матеріалу, з якого він зроблений), витратних матеріалів та реабілітації. Для багатьох хворих вартість життєво необхідної операції є непосильною.

Щоб підтримати містян, які мають таку недугу, починаючи із 2018-го на Програму забезпечення мешканців Ужгорода імплантами для надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху щороку виділяють із міського бюджету значні кошти. Цьогоріч також виділили 1 мільйон гривень. Уже проведено тендерну процедуру на закупівлю кульшових суглобів і найближчим часом можна буде продовжити ендопротезування осіб, які отримали відповідний фаховий висновок про необхідність заміни кульшового суглоба та стали на чергу.