Для боротьби з інсультами на Закарпатті законтрактовані 9 медичних закладів.

листопад 02 2022, 10:50

Для боротьби з інсультами на Закарпатті законтрактовані 9 медичних закладів.

Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький

"За даними Української асоціації боротьби з інсультом, патологію судин головного мозку щороку діагностують у понад 140 тис. осіб (понад третина з них – працездатного віку). 30-40% пацієнтів з інсультом помирають упродовж перших 30 днів і до 50 % – протягом року від початку захворювання; натомість 20-40 % пацієнтів стають залежними від сторонньої допомоги.
Для боротьби з найважливішою медико-соціальною проблемою сучасного суспільства на Закарпатті законтрактовані 9 медичних закладів. Водночас на базі Обласного клінічного Центру нейрохірургії та неврології ще у 2020 році запрацювало спеціалізоване відділення цереброваскулярної патології. Тут лікарі одними з перших в країні почали виконувати відкриті мікроскопічні втручання на судинах головного мозку.
Вже у 2021 році тут пролікували понад 400 пацієнтів з гострим мозковим інсультом.
Завдяки сучасній біпланарній ангіографічній системі та відкриттю рентген-операційної Центр зможе виконувати механічні тромбекстрації пацієнтам із гострим ішемічним інсультом. Цей метод лікування дозволяє розширити терапевтичне вікно при інсульті від 4,5 годин до 12 годин, а в певних випадках — до доби.
Але навіть пропри успіхи та передові можливості наших медиків не варто забувати, що особисте здоров’я – у наших руках, і профілактика захворювань залежить від наших дій, рішень і способу життя" - написав Білецький на своїй сторінці у Фейсбук.