Понад 3 тисячі закарпатців захворіли раком за минулий рік

лютий 04 2015, 20:22

Понад 3 тисячі закарпатців захворіли раком за минулий рік

Минулоріч в області зареєстровано 3157 випадків злоякісних новоутворень. Серед головних проблем – несвоєчасна діагностика. Близько 40 відсотків – це звернення пацієнтів у занедбаних стадіях хвороби (третя та четверта).

 В Ужгороді 4 лютого відбулася прес-конференція головного лікаря обласного клінічного онкологічного диспансеру Андрія Русина.

Аналізуючи кількість онкозаховорювань в області Андрій Васильович  відзначив, що провідними формами злоякісних новоутворень серед чоловіків залишаються рак легенів (19,7%,),  передміхурової залози (10,6%), шкіри (8,5%), шлунку (7,4 %), колоректальний рак (5,5%) . Серед жінок перше місце займає рак грудної залози (19,5%), шкіри (11,6%), рак шийки і тіла матки (10,1% та  7,4% відповідно), ободової кишки (5,9%) . При чому Закарпаття має одні з найнижчих в країні показників онкозахворюваності.

Виявлення хвороби на самому її початку – запорука успішного лікування. Власне, саме на це повинна бути спрямована робота медиків. Так, наказом управління охорони здоров’я вже введено скринінг для виявлення раку передміхурової залози. В усіх стаціонарах при госпіталізації чоловіків старших 40 років повинні брати кров для проведення відповідного аналізу. Вже найближчим часом буде впроваджено скриніг всіх пацієнтів, що проходять ендоскопічне обстеження шлунку. Під час проведення процедури буде вводитися  фарбуюча речовина, яка вкаже на патологічні зміни слизової і дозволить взяти  біоматеріал для дослідження. Також, за словами обласного онколога, організація скринінгу молочної залози, могла б кардинально змінити ситуацію із захворюванням на цей вид раку. Це ж стосується й обстежень для виявлення захворюваннь жіночої статевої системи. Причому, на переконання А. Русина, своєчасне виявлення та вакцинація проти паліомовірусної інфекції, що викликає рак шийки матки,  могла б викорінити це захворювання повністю.

Окремо Андрій Русин зупинився на проблемі забезпечення хворих медикаментами: «Торік ми не отримали жодного препарату за кошти державного бюджету. Перші ліки надійшли тільки у грудні та й то лише по двох позиціях, які ні на що не впливають".  Причому, обласна програма  боротьби  з онкологічними  захворюваннями була профінансована на 100 відсотків.

«З огляду на кошти які ще залишилися з 2014  року і виконання обіцянок щодо цьогорічних поставок медикаментів є сподівання що ситуація суттєво покращиться» – прогнозує А.Русин.

 

Детальніше - на відео:

1. Про вартість лікування раку та важливість ранньої діагностики.

2. Про фінансування медикаментів для лікування раку

3. Про скринінгові обстеження