В Ужгороді лікарі пришили 10-річному хлопцеві відрубаний палець

грудень 17 2021, 12:39

В Ужгороді лікарі пришили 10-річному хлопцеві відрубаний палець

В опіковому відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака виконуються операції, які не проводяться в інших лікувальних закладах області та й в більшості медзакладів України. Зокрема, це операції по реплантації (зшивання) кінцівок.

В останні місяці в опіковому відділенні ЗОКЛ ім. А.Новака було зроблено декілька таких операцій. Одну з них – дитині. Це унікальний випадок, адже реплантації дітям проводяться в Україні рідко, не кажучи вже про обласний рівень.

"Цей випадок трапився в гірському районі Закарпаття. 10-річний хлопчик, допомагаючи батькам колоти дрова сокирою, відрубав собі повністю великий палець на руці. До нас у відділення дитина була госпіталізована в ургентному порядку близько 21.00, – розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А.Новака Андрій Погоріляк. – Оперативно було сформовано бригаду лікарів у складі хірургів Андрія Погоріляка та Ростислава Кучінки, анестезіолога Миколи Кіш-Вайди та операційної медичної сестри Вікторії Півнюк.

Унікальність операції полягала в тому, що треба було оперувати малу дитину, в якої діаметр судин, артерій та вен, які ми мали відновити, складає менше 0,5 мм. Це технічно складні операції, які потребують дуже тонкої роботи від мікрохірургів.

"Операція тривала близько трьох годин. Вона пройшла успішно, ми маємо хороший результат – нам вдалося зберегти дитині великий палець на руці. Зараз йде процес реабілітації, вже видалені металеві конструкції, якими були складені кістки хлопчика, а отже через певний період палець знову зможе повноцінно виконувати функцію руки", – запевнив Андрій Погоріляк.

"Ми відновлюємо кістки, сухожилки — як травматологи-ортопеди, нерви — як нейрохірурги, судини — як судинні хірурги, заміщуємо тканини іншими — як пластичні хірурги. І, ми пишаємося тим, що до таких операцій ми не залучаємо нікого, а в повному обсязі вони виконуються лікарями нашого опікового відділення", – зазначив лікар.