В Ужгороді лікарі успішно здійснили операцію з порятунку трійні

серпень 02 2021, 20:07

В Ужгороді лікарі успішно здійснили операцію з порятунку трійні

У оперованої трійні вагітність настала у природній спосіб.Операція була проведена за авторською методикою із народженням недоношених дітей у цілих оплодневих міхурах.

За словами лікаря Руслана Федька, унікальність випадку в тому, що у цієї трійні в терміні 22 тижні, оплодневий міхур першої дівчинки через неспроможність шийки матки випав у піхву і це загрожувало втратою всіх вагітностей, до всього, у досить короткий термін.

"Перша дівчинка 1100 гр. в головному передлежанні, другий хлопчик 1000 гр. знаходився у поперечному положенні, народжений за ніжки, в цілому оплодневому міхурові, третя дівчинка 1000 гр. у поперечному положенні теж народжена в цілому оплодневому міхурові".

Лікарі заправили оплодневий міхур у матку, і наклали мерсиленовий шов на шийку матки, тобто зашили шийку матки. Це так званий «серкляж відчаю», операція технічно досить складна при одноплодовій вагітності, а тут трійня.

"До нас в Україні такий «серкляж відчаю», а так його називають американці і він у них включений у Національні протоколи, на трійні ще не робив ніхто і жінка, з Божою допомогою, доносила ще майже сім тижнів", - каже лікар.

Наразі діти знаходяться у відділенні інтенсивної терапії.

www.0312.ua/news/3169077/v-uzgorodi-likari-uspisno-zdijsnili-operaciu-z-poratunku-trijni-foto