Вчені назвали серйозну причину пити каву кожного дня

липень 13 2018, 20:40

Вчені назвали серйозну причину пити каву кожного дня

Користь принесе навіть найдешевша кава.

Творець легендарного «Твін Піксу» Девід Лінч одного разу повідомив «Навіть несмачна кава краще, ніж ніякої». І маститий знавець тонких матерій виявився неймовірно близьким до істини.

Свіже дослідження, результати якого опублікував журнал Американської медичної асоціації JAMA Internal Medicine, підтверджує:

У тих, хто регулярно п'є каву, набагато більше шансів прожити ще 10 років, ніж у тих, хто ігнорує напій.

Щоб дійти до такого висновку, вчені з американського Національного інституту онкології провели неймовірно масштабний статистичний аналіз. Вони використовували дані учасників великого генетичного дослідження у Великобританії - UK Biobank. Добровольців у ньому налічувалося близько мільйона. І майже 20 років кожен з них регулярно здавав аналізи і старанно відповідав на запитання про своє здоров'я, спосіб життя, звички...

За згодою авторів UK Biobank американці вибрали анкети тих, хто кожен день пив каву. Вчені проаналізували кількість і якість напою (мелений або розчинний, міцний чи ні) і те, як змінювався стан здоров'я кавоманів протягом 10 років.

За це десятиліття померло 14 225 учасників дослідження UK Biobank. Але серед них було набагато більше тих, хто в принципі не пив кави. Вчені навіть вивели залежність, яка (цитуючи дослідження) звучить так: Любов до кави обернено пропорційна смертності.

Що примітно, кращі результати спостерігалися навіть у тих, хто пив виключно розчинну каву або кава без кофеїну і/або зловживав напоєм - випивав 8 і більше чашок на день.

З чим це пов'язано, вчені поки і самі зовсім не розуміють. Передбачається, що причини - комплексні. Кава чинить оздоровчу дію на організм:

  • Напій (як з кофеїном, так і без) є лідером за вмістом антиоксидантів - речовин, які перешкоджають пошкодженню клітин.
  • Уповільнює розвиток запальних процесів в організмі.
  • Захищає від цирозу та інших пошкоджень печінки.
  • Знижує ризик розвитку діабету II типу.

Загалом, пити каву однозначно корисніше, ніж не пити. Спираючись на дослідження, вчені навіть пропонують зробити напій важливою частиною системи здорового харчування.

jamanetwork