Які помилки роблять хворі на коронавірусну інфекцію
Страх перед коронавірусом штовхає людей на дії, які можуть лише нашкодити
Помилки починаються ще до лікування. Багато людей вважає, ще не захворіли, але вже приймають якісь препарати, які, на їхню думку, допоможуть їм уникнути зараження коронавірусною інфекцією. Медики переконують, що це неправильно, бо ніякого превентивного препарату від коронавірусу не існує.
Звичайно, що можна деякими дієтичними добавками та вітамінами зміцнити організм, але абсолютно безглуздо приймати інтерферони чи муколітики.
Коли людина вже захворіла коронавірусною інфекцією, то багато хто починає збільшувати дози тих таки добавок чи вітамінів. Особливо хворі збільшують дози вітаміну С, цинку вітаміну Д-3. Це дуже неправильна тенденція, бо збільшення доз цих вітамінів мають побічні ефекти.
Норми вітамінів установлені і потрібно їх дотримуватися. Наприклад, для вітаміну Д добова норма становить не більше 400-500 міжнародних одиниць, для цинку - 15-20 міліграм.
Ще однією помилкою є бажання хворих робити комп’ютерну томографію легень. Деякі пацієнти протягом трьох тижнів хвороби роблять цю томографію по кілька разів, що взагалі не потрібно. Адже нічого доброго у зайвому опроміненні для організму немає. КТ потрібно зробити лише в тому випадку, якщо у вас дійсно важка форма захворювання. Про це у соцмережах розповіла і екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.
Помилково також лікувати коронавірусну інфекцію антибіотиками. Варто зрозуміти, що це вірусна хвороба, а антибіотики на віруси не діють.
Більше того, деякі пацієнти починають приймати антибіотики вже на ранній стадії захворювання, а це значно ослаблює організм і навпаки робить його беззахисним перед коронавірусом.
Інфекціоніст Євген Дубровський каже, що приймати антибіотики не варто, бо від них можуть бути набряки легень. Антибіотики приймають лише якщо встановлено приєднання вторинної бактеріальної інфекції. Десь через тиждень після захворювання лікарі рекомендують зробити аналіз крові і якщо аналізи покажуть наявність бактеріальної інфекції і у пацієнта немає позитивної динаміки, то лікарі можуть рекомендувати приймати антибіотики, а у решті випадків цього робити не варто.
В принципі, не варто також вживати і противірусні препарати. Вживання таких препаратів на ранніх термінах захворювання може спричинити неконтрольовану гіперімунну відповідь організму на проникнення COVID-19 в легені, - каже лікар Дубровський.
Та й наразі так і немає препаратів проти коронавірусу, хіба що перспективу має ремдесивір. Але цей препарат колють внутрішньовенно і його застосовують лише для хворих, які лежать в лікарнях.
Ще однією помилкою лікарі називають намагання хворих збивати температуру, яка лише трошки підвищена. Це не правильно. Потрібно дати організму трошки самостійно поборотися з хворобою. Лікарі рекомендують збивати температуру лише в тому випадку, якщо вона піднялася вище 38.5 градусів.
Ну і окрім того, лікарі не радять займатися народними методами лікування типу надуванням повітряних кульок. А ще кажуть не потрібно вірити рекламі медичних препаратів. Такої реклами зараз багато, але не всі засоби ефективні, а деякі індивідуально несумісні. Ну і ще одна корисна порада – не панікуйте. Страх перед хворобою лише шкодить.
Будьте здоровими!
Роман Туряниця для Prozak.info, за матеріалами ЗМІ
Читайте також: Як відновити організм після хвороби на коронавірусну інфекцію