Закарпатська область має одні з найнижчих показників в Україні за кількістю вакцинованих проти COVID-19

травень 25 2021, 15:20

Закарпатська область має одні з найнижчих показників в Україні за кількістю вакцинованих проти COVID-19

25 квітня відбувся онлайн-брифінг з лікарями, на якому обговорювалися особливості вакцинальної кампанії у регіоні. В брифінгу взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, а також завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик.

Анатолій Пшеничний зазначив, що наразі в Закарпатській області проходить паралельно три етапи вакцинації, пріоритетними групами яких є медики, соціальні працівники, військовослужбовці, люди віком 65+ та усі працівники закладів освіти. Анатолій Пшеничний розповів, що на Закарпатті зафіксовано понад 100 повторних випадків інфікування:

«Перший раз пацієнти легше перенесли хворобу, а другий важче. Тому найефективніший спосіб захистити себе та своїх близьких від хвороби це — вакцинація».

Вікторія Тимчик повідомила, що станом на 25 квітня у Закарпатській області працюють 54 пункти щеплення, а також 14 мобільних бригад. Щоб записатися на вакцинацію, необхідно зателефонувати до реєстратури найближчого пункту щеплення (перелік на vaccination.covid19.gov.ua) або подзвонити сімейному лікарю. Вікторія Тимчик зазначила, що всі вакцини безпечні та схвалені МОЗ. Після вакцинації можливі такі реакції, як-от біль та почервоніння в області введення ін’єкції, слабкість, сонливість, невелике підвищення температури. Проте вони є нормальними, і за кілька днів ці симптоми зникають. Хронічні хвороби серцево-судинного характеру, цукровий діабет, захворювання імунної системи чи порушення функцій згортання крові не є протипоказанням до вакцинації.

Наразі сертифікати з вакцинації на етапі узгодження з ЄС та ВООЗ. Як тільки будуть уніфіковані вимоги та умови дії, Україна розпочне видачу таких сертифікатів.

Закарпатська область має одні з найнижчих показників в Україні за кількістю вакцинованих проти COVID-19. Станом на 25 квітня 2021 року у Закарпатській області за добу виявлено 38 випадків COVID-19 та зроблено 421 щеплення. Всього щеплено майже 29 тисяч людей, водночас по всій Україні — понад 1 мільйон осіб.

prozahid