Діло

На Закарпатті планують виробляти електроенергію з газу видобутого на місцевих родовищах

Ділоберезень 27 2024, 22:00

На Закарпатті планують виробляти електроенергію з газу видобутого на місцевих родовищах

Невикористаний потенціал обернути на розвиток та енергетичну стабільність Закарпаття. Це стало предметом розмови із представниками АТ «Укргазвидобування» на чолі із першим заступником генерального директора компанії Віталієм Зайцем, - повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Ефективно використовувати природні ресурси та водночас зменшувати вплив на довкілля – над цим активно працюють у Європі. Україна ж найближчі кілька років лише нарощуватиме темпи у цьому напрямку.

Над одним із таких проєктів – Gas-to-Power – фахівці компанії вже працюють   на Закарпатті. Він передбачає застосування природного газу власного видобутку АТ «Укргазвидобування» для виробництва електроенергії на газових електростанціях (газогенераторах). Поки за основу взяли два родовища – Лютянське (Ужгородський район) та Солотвинське (Тячівський район).

У Солотвинській громаді планують реалізувати пілотний проект будівництва ГеоТЕС – геотермальної теплоелектростанції, що використовуватиме геотермальну енергію (енергія глибинного тепла Землі) для вироблення теплової та електроенергії. Завдяки цьому електроенергією зможуть забезпечити споживачів та підприємства, у перспективі – індустріальний парк, який будують у селищі.

Згідно з результатами геологорозвідки подібні проєкти є можливість реалізувати у межах громад Тячева, Хуста, Іршави, Мукачева, Ужгорода, Чопа.

Наш край має колосальний потенціал, і в умовах воєнного стану саме тут найсприятливіші умови для втілення амбітних проектів у життя. Тому Закарпатська ОВА у межах своїх повноважень готова всебічно сприяти АТ «Укргазвидобування». Впевнений, спільно ми зробимо наш край більш енергонезалежним.

 

Поширити

Інші категорії
Суспільство
Політика
Здоров‘я
Дозвілля
Спорт
as