Дозвілля

Оголошено цьогорічних лауреатів акції «Письменник за прилавком»

Дозвіллягрудень 10 2023, 18:56

Оголошено цьогорічних лауреатів акції «Письменник за прилавком»

8 грудня підбили підсумки акції «Письменник за прилавком» й оголосили цьогорічних лауреатів.

Ними стали (за категоріями): «Наукове видання Закарпаття-2023» – Галина Шумицька «Мовна ситуація на Закарпатті в 1991–2021 роках: регіональний вимір мовної політики»; «Краєзнавче видання Закарпаття-2023» – Людвіг Філіп «Унгвар-Ужгород»; «Художня книга Закарпаття-2023» – Павло Чучка «Послання Павла до срібноземлян 1973–2023»; «Дитяча книга Закарпаття-2023» – Маргарита Меденці «Усміхнений будинок»; «Презентаційне видання Закарпаття-2023» – Василь Коцан «Монистята на білиньку шию».

Професорка УжНУ Галина Шумицька каже, вдячна організаторам, журі за визнання. «Я працювала над монографією, яка виходить у видавничому домі «Києво-Могилянська академія» за фінансування Наукового товариства ім. Т. Шевченка у США, сім років. Це дослідження мовнополітичної ситуації в нашому краї за 30 років незалежності (1991–2021). Вважаю, що там добрий емпіричний матеріал: архівні речі за весь зазначений період, соціологічні опитування, проведені на Закарпатті у 2018 році методом глибинного інтерв’ю, багато інших цінних документів. Мінімум суб’єктивності і максимум фактажу, – ділиться Галина Василівна. – Нині поява такої праці дуже важлива, особливо в контактах України з іншими державами, надто з Угорщиною. Бо в науковій розвідці є купа документів, які показують, що угорська національна спільнота на Закарпатті завжди була в пріоритеті. Це, з одного боку, і завдяки активності самої меншини, а з іншого – засвідчує ставлення держави до цієї спільноти. Показано там і моменти, коли якась маніпуляція будується на використанні так званого мовного питання, яке всі ці роки є в арсеналі найдієвіших маніпулятивних інструментів.

Щодо нагороди, то визнання – це завжди приємно, а якщо ще й неочікувано, то радість подвійна. Тому дякую за подаруночок на Миколая, якого дуже люблю!».

Вітаємо всіх лауреатів з нагородами і зичимо дальших творчих успіхів!

Медіацентру УжНУ

Поширити

Інші категорії
Суспільство
Політика
Діло
Здоров‘я
Спорт
as