Дозвілля

З початку року музеї та нацпарки Закарпаття відвідали понад 300 тисяч туристів

Дозвіллялипень 21 2023, 10:56

З початку року музеї та нацпарки Закарпаття відвідали понад 300 тисяч туристів

В Управлінні туризму ОВА оприлюднили статистику відвідування туристами музеїв та нацпарків на Закарпатті

Закарпатські музеї за перші півроку відвідали понад 254 тисячі осіб, було проведено 1820 екскурсій.

Як виявилося, найбільше туристів прийняв Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т.Легоцького (Ужгородський замок) - 89 824 осіб, а Мукачівський історичний музей (замок Паланок) прийняв 71 121 туристів.
Статистика відвідувань Ужгородського замку вже більш-менш точна, бо тут встановили електронні турнікети на вході. У Мукачівському замку вони були встановлені ще в 2016 році і тут різко виросла статистика відвідувань. Тобто, до цього касири просто не видавали квитки і брали гроші собі.
Тепер контроль буде і в Ужгородському замку.
До речі, поруч із Ужгородським замком є Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту, або так званий музей під відкритим небом - скансен. Його відвідало від початку року 54 442 туристів.  
Закарпатський обласний художній музей ім. Й.Бокшая в Ужгороді за 6 місяців 37 072 відвідувачів.

Управління туризму нагадує, що за увесь минулий 2022-й рік музеї Закарпаття відвідали понад 551,5 тисяч туристів. Але ця цифра явно умовна, бо, як ми повідомляли вище, у багатьох музеях області не встановлені ще електронні турнікети, які б надавали змогу більшого контролю.

Що стосується національних парків Закарпаття, то у першому півріччі цього року вони прийняли 52 738 гостей. Зокрема, Національний природний парк «Синевир» відвідали понад 40 тисяч туристів, Карпатський біосферний заповідник – близько 11,5 тисяч.

За увесь минулий 2022-й рік нацпарки Закарпаття відвідали 111 956 туристів.

Поширити

Інші категорії
Суспільство
Політика
Діло
Здоров‘я
Спорт
as