Політика

На Закарпатті вперше партія відкликала свого депутата місцевої ради і делегувала іншого

Політикалипень 17 2023, 15:36

На Закарпатті вперше партія відкликала свого депутата місцевої ради і делегувала іншого

Партія Слуга Народу відкликала депутата Мукачівської міськради Руслана Ткачука, а на його місце прийде наступний за партійним списком кандидат - Крістіан Романюк

Наразі це безпрецедентний випадок в закарпатському політикумі, бо до цього часто депутати в радах діяли, відхиляючись від партійної лінії та завдань.

Все відбувалося оперативно. До Мукачівської міської територіальної виборчої комісії 14 липня 2023 року надійшло рішення Політичної ради партії «СЛУГА НАРОДУ» від 13 липня 2023 року про відкликання депутата Мукачівської міської ради 8-го скликання Ткачука Руслана Андрійовича за народною ініціативою.

Під час засідання політради було зазначено, що депутатом Мукачівської міської ради Ткачуком Русланом Андрійовичем вчинено наступні дії (бездіяльність), що є підставами для його відкликання за народною ініціативою:

— непідтримання зв’язку з Закарпатською Обласною організацією Партії, яка висунула його кандидатом у депутати місцевої ради (пункт 2 частини першої статті 37 Закону;

— невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними (пункт 4 частини першої статті 37 Закону);

— припинення членства у фракції депутата місцевої ради обраного за списками організації партії в багатомандатному виборчому окрузі (пункт 5 частини першої статті 37 Закону).

Мукачівська міська територіальна виборча комісія Мукачівського району Закарпатської області з перших та чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року провела засідання, розглянула заяву партії і постановила:

1. Провести заміщення депутата Мукачівської міської ради 8-го скликання ТКАЧУК РУСЛАНА АНДРІЙОВИЧА, обраного за списками Закарпатської обласної організації Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ», у зв’язку із достроковим припиненням його повноважень як депутата Мукачівської міської ради.

2. Визнати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати у єдиному виборчому списку кандидатів від Закарпатської обласної організації Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» на виборах депутатів Мукачівської міської ради Мукачівського району Закарпатської області 25 жовтня 2020 року - РОМАНЮК КРІСТІАНА ІВАНОВИЧА, 29.10.1995 р.н.

3. Повідомити РОМАНЮК КРІСТІАНА ІВАНОВИЧА, 29.10.1995 р.н. про визнання його обраним депутатом Мукачівської міської ради від Закарпатської обласної організації Політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» та про необхідність подання до територіальної виборчої комісії документів, передбачених Виборчим Кодексом України для реєстрації депутатом.

 

Ну а наступною постановою Крістіана Романюка вже було призначено депутатом Мукачівської міськради. Тепер йому залишилося лише скласти присягу.

От і все. Це офіціоз. Як виявилося, юридично це зробити не так і важко.

Якщо ж подивитися на передісторію, то Руслан Ткачук останнім часом дійсно діяв у розріз партії і не голосував синхронно зі своїми співпартійцями. Більше того, він фактично перейшов на бік політичний опонентів. І не за просто так. Розпорядженням мера міста Мукачева Андрія Балоги він був призначений начальником відділу Державного реєстру виборців Мукачівської міськради. Отримавши посаду, відбився від партії, від якої став депутатом. І тепер покараний.

Цей випадок може стати уроком для всіх інших депутатів, які забули, хто делегував їх у ради. Це чіткий натяк тим, хто відбивається від "рідного берега" у пошуках особистої вигоди.

Поширити

Інші категорії
Суспільство
Діло
Здоров‘я
Дозвілля
Спорт
as