Чому збанкрутував єдиний закарпатський банк
Комінвестбанк підставив тисячі закарпатців
Нагадаємо, що НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом.
Це перше банкрутство банку цього року.
Раніше, 8 серпня, правління НБУ вирішило віднести Комінвестбанк до категорії проблемних. Підставою для цього стало здійснення останнім ризикової діяльності, що становить загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку.
Йшлося про неналежну організацію системи внутрішнього контролю, включно з системою управління ризиками, та недостатність доходів банку, а також виявлення систематичного подання та оприлюднення недостовірної інформації та звітності з метою приховування реального фінансового стану банку.
Згідно з опублікованою інформацією, понад 42% акцій Комінвестбанку належать орендному підприємству «Ужгородський коньячний завод», 25% – ТОВ «Плодоовоч – УЖ» та майже 33% акцій належать ТОВ «Латуж».
Власником всіх цих акціонерів банку є колишній голова Соцпартії на Закарпатті, член Партії регіонів та прихильник росії і путіна Володимир Гісем.
Саме через рейдерські дії Володимира Гісема та юристки Рудової банк збанкрутував і заручниками стали тисячі закарпатців, які мали рахунки та депозити в цьому банку.
Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам банку станом на 21 листопада становить 432 млн грн.
Станом на 4 грудня обсяг високоліквідних активів банку, враховуючи ОВДП та депозитні сертифікати, становить 890 млн грн.
У Нацбанку запевняють, що кожен вкладник Комінвестбанку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками, нарахованими станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.
Але коли це буде?
Прикро і те, що заблокованими виявилися і рахунки комунальних підприємств, зокрема, Водоканалу Ужгород.
У соцмережах користувачі вже закликають піддати суду всіх керівників комунальних та державних підприємств, які не закрили рахунки у цьому банку після того, як НАБУ та СБУ проводили обшуки на коньячному заводі і знайшли у Володимира Гісема портрети путіна та печатки російських підприємств.
Було зрозуміло, що імперія колаборанта Гісема-старшого йде на дно.
Останнім часом відділення Комінвестбанку закривалися, звільнявся персонал. Було очевидно що кошти просто вимивається з банку. Як відомо, саме Володимирові Гісему належить комплекс "Верховина" біля Невицького замку. Для його реконструкції та будівництва корпусів було витрачено мільйони доларів. Саме там потрібно шукати банківські кошти. Також варто проаналізувати, яку ще дорогу нерухомість купував останнім часом Володимир Гісем через свої фірми.
Одним словом, банк був доведений штучно до банкрутства, а закарпатців просто пошили в дурні.
І дійсно, Володимир Гісем ще у 2016 році пішов проти власного сина Мирослава Гісема. ЗМІ писали про те, що Мирослав Гісем не мав наміру брати участі у рейдерських захопленнях підприємств, як цього вимагав його батько.
Тоді схеми були однакові - підприємства для виживання потребували кредитних коштів. Ці кошти надавав Гісем-старший через свої фірми, але з умовою, що цей внесок є внеском у статутний фонд. Згодом внесок юридичних та фізичних осіб Гісема-старшого ставав домінуючим і коньячний барон фактично ставав власником цих підприємств. Мова йде про десятки відомих закарпатських підприємств, які були визначальними у районах, головними роботодавцями та наповнювачами бюджетів.
Але заволодівши цими підприємствами, Володимир Гісем, доводив їх до банкрутства. Людей звільняли, а підприємства руйнувалися. Це все нагадувало спецоперацію. Спецоперацію на замовлення ФСБ на користь росії, яку так прославляв Володимир Гісем у своїх інтерв'ю російській пресі.
Ніхто не реагував на протести звільнених робітників. Це беззаконня Гісем-старший прикривав партійним квитком Партії Регіонів. Купленими коньячним бароном виявилися правоохоронці та влада.
Сподіваємося, що зараз влада вже не буде вестися на гроші Гісема-старшого, особливо зараз, коли під стіни ОДА готові прийти сотні закарпатців з вимогою повернути їм заблоковані в банку гроші.