Ужгородський Водоканал просить негайно припинити оплату споживачів за водопостачання

December 09 2024,12:19

Ужгородський Водоканал просить негайно припинити оплату споживачів за водопостачання

Курйозна ситуація сталася в Ужгороді, де комунальне підприємство попросило своїх клієнтів негайно припинити оплату за водопостачання та водовідведення

Також Водоканал просить всіх клієнтів, у кого в угоді зазначено, що оплата проводиться на рахунки Водоканалу у банку Комінвестбанк, негайно підписати нові угоди.

А все через те, що Комінвестбанк збанкрутував і всі рахунки там заблоковані. 

Нагадаємо, НБУ визнав неплатоспроможним Комінвестбанк, який має шість офіційних співвласників і двох великих власників акцій: 57,9% акцій у самого Володимира Гісема та 42,1% у Ужгородського коньячного заводу, власником якого він є. Тобто, Гісем-старший є абсолютним власником банку.

Комінвестбанк на 1 жовтня 2024 року посідав 52 місце (з 62 банків) у рейтингу Нацбанку із загальними активами 1,4 млрд грн, статутним капіталом 250 млн грн та чистим прибутком всього 3,6 млн грн.

Офіційною причиною визнання Комінвестбанку неплатоспроможним стало «продовження ризикової діяльності та систематичне подання та оприлюднення недостовірної інформації та звітності з метою приховування свого реального фінансового стану». При цьому в НБУ зазначили, що власники та менеджмент потурали підробці звітності та не вживали заходів для стабілізації структури.

В НБУ також нагадали, що 8 серпня банк було віднесено до категорії проблемних через неналежну організацію системи внутрішнього контролю та управління ризиками, недостатні доходи, а також систематичне подання недостовірної інформації.

Таким чином зараз запущено процес виведення Комінвестбанку з ринку. Спочатку неплатоспроможність, за чим слідує відкликання банківської ліцензії та запуск процедури ліквідації, якою займеться вже Фонд гарантування вкладів фізосіб. У банку 16 тис. вкладників, які мають на рахунках 432 млн грн, які мають бути виплачені клієнтам у повному обсязі під час дії військового стану.

За заявою Нацбанку, кожен вкладник банку отримає компенсацію в повному розмірі своїх вкладів, а також нараховані відсотки станом на кінець дня, що передував початку процедури виведення банку з ринку.

Загальна сума можливих виплат вкладникам становить 432 млн грн, зазначили в НБУ, а обсяг високоліквідних активів банку на 4 грудня 2024 року становив 890 млн грн, що включає облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) та депозитні сертифікати. Тобто, є з чого повертати гроші. Але коли це станеться - невідомо. 

У соцмережах користувачі вже закликають піддати суду всіх керівників комунальних та державних підприємств, які не закрили рахунки у цьому банку після того, як НАБУ та СБУ проводили обшуки на коньячному заводі і знайшли у Гісема-старшого портрети путіна та печатки російських підприємств.

Окрім того, Гісем був замішаний у багатьох скандалах з незаконним захопленням самого коньячного заводу та десятків закарпатських підприємств, які просто були згодом знищені. 

Також Володимир Гісем фігурує у скандалах навколо захоплення землі поблизу Невицького замку під туркомплекс Верховина. 

Попри всі ці скандали деякі керівники комунальних та державних підприємств продовжували обслуговуватися в банку Гісема і тепер рахунки в ньому заблоковані. І хто за це відповість?