Здоров‘я

В старих корпусах Ужгородської лікарні побудують реабілітаційний центр для воїнів

Здоров‘ялипень 26 2023, 16:05

В старих корпусах Ужгородської лікарні побудують реабілітаційний центр для воїнів

На території Ужгородської міської клінічної лікарні є семиповерховий закинутий корпус, який реконструюють під реабілітаційний центр для воїнів

Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита в інтерв'ю Укрінформу.
Хі слів Микити, таке рішення було прийняте після того, як стало зрозуміло, що колишній санаторій "Човен" не буде реформовано у реабілітаційний центр, як це планувалося раніше.
"“Човен” – це був державний бюджет, і цей проєкт не профінансували. Ми можемо створити тут сотню таких проєктів, але якщо нема фінансування, жоден з них не відбудеться. Щодо “Човна” зараз нема про що говорити, цей шлях пройдений, “Човна” не буде. Ми сьогодні сформували більш приземлений проєкт в Ужгороді на базі старих корпусів міської лікарні, думали частково профінансувати його за рахунок ПРООН, інших міжнародних організацій – але там лише виготовлення документації та затвердження фінансування йтиме 2 роки. У нас немає цих двох років. Тому ми сьогодні маємо інше бачення реалізації цього проєкту: в тій будівлі є 7 поверхів, плануємо, що кожен поверх візьме якась країна ЄС з партнерів регіону і буде його облаштовувати", - розповів Віктор Микита.
"Ми за обласні кошти зараз робимо на нього проєктно-кошторисну документацію – це 10 млн грн, триває стадія проєктування. Розуміємо, що український бюджет грошей на Центр не дасть, бо їх немає. Тому пішли в бік європейського бюджету. Паралельно проводимо перемовини з різними країнами, які допоможуть побудувати реабілітаційний центр", - доповнив Микита.
Керівник краю сподівається, що до кінця наступного року центр вже буде реконструйовано і в нього можна буде завезти обладнання.

Поширити

Інші категорії
Суспільство
Політика
Діло
Дозвілля
Спорт
as