image

Чи буде аеропорт Ужгорода сателітом аеропорту Дебрецена

Сьогодні голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та голова облради Михайло Рівіс приймали угорську делегацію, яку очолив мер Дебрецена Лосло Поп

Основною темою відвідин була можлива реанімація угорцями аеропорту «Ужгород». Не дарма до угорської делегації входили: виконавчий директор Дебреценського аеропорту від мерії Петер Гуляш та директор аеропорту міста Дебрецен від співвласників компанії «Xanga» Ендре Чукаш, також технічні фахівці Дебреценського аеропорту.

Угорці відвідали аеропорт «Ужгород» і провірили стан авіаційного підприємства та розповіли про можливу його модернізацію. Так, для потреб аеропорту «Ужгород» з Державного фонду регіонального розвитку та з обласного торік виділено понад 12,2 млн.грн. Стан аеропорту влаштував угорців. Наявна злітно-посадкова смуга дає можливість приймати літаки «АН-12», «Боїнг Б 737» та «Аеробус А 319».

unnamed (1)

«Після завершення дії угоди між Кабміном та урядом Словаччини, з червня 2016 року припинилися польоти регулярних авіарейсів за маршрутом Ужгород-Київ-Ужгород, зараз лише чартерні рейси», - поінформував угорців Геннадій Москаль. – Торік під час двосторонньої зустрічі у Братиславі, де йшлося про врегулювання функціонування летовища, Закарпатська ОДА звернулася до Європейського агенства з питань авіаційної безпеки, аби отримати консультації та пропозиції з розв’язання даної проблеми».

Зі слів Москаля, для забезпечення умов повноцінного виконання польотів в аеропорту «Ужгород» опрацьовується питання щодо створення локального провайдера аеронавігаційного обслуговування на бази ЗОКП «Міжнародний аеропорт» «Ужгород» з подальшим його аудитом та сертифікацією Європейським агентством з питань безпеки польотів. За умови, якщо це буде угорський провайдер, то додаткова сертифікація не потрібна й аеропорт може здійснювати діяльність у штатному режимі.

Тепер угорці вивчатимуть правові моменти щодо використання аеропорту «Ужгород» та розмір необхідних інвестицій.  

Нагадаємо, що в серпні минулого року на подібні оглядини аеропорту "Ужгород" приїжджала делегація аеропорту словацького Кошице.

Обіцяв відновити роботу аеропорту і міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Однак це поки малоймовірно і у влади Закарпаття повинно бути розуміння складності ситуації.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com