image

Чому Москаль хоче забрати від Балог замок "Паланок"

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль просить Кабмін виконати постанову Верховної Ради щодо замку "Паланок"

Замок "Паланок" у Мукачеві наразі перебуває у комунальній власності. Віднедавна, влада міста зрозуміла, що із замку можна мати зиск, бо відбувається постійний ріст кількості туристів.

Ми свого часу писали, що  касири замку могли привласнити мінімум мільйон гривень. Від 1-го січня 2016 року у замку нарешті поставили турнікети з електронним обліком. І виявилося, що за перше півріччя 2016 року відвідувачів уже було 120 тисяч. А за 9 місяців минулого року  замок відвідали майже чверть мільйона відвідувачів, на яких замок вже заробив два мільйони гривень.

А у серпні цього року мерія Мукачева вже звітує, що лише протягом першого півріччя замок "Паланок" відвідали 125 тисяч туристів. Тобто, до кінця року цифра може становити близько 300 тисяч відвідувачів. Навіть з врахуванням певної пільгових категорій відвідувачів та видатків на утримання замку, в принципі, це комунальне підприємство може приносити дохід.

Однак сьогодні вийшла доволі дивна заява голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. Той згадав, що ще у 2009 році, коли Віктор Балога був главою Секретаріату президента Віктора Ющенка, були потуги родини Балог до "приватизації" замку. Тобто, забрати на 49 років в оренду. Тоді піднявся галас і Верховна Рада переважною більшістю голосів прийняла постанову про передачу замку під фінансування та контроль Кабінету міністрів. Однак постанова досі не виконана. Тому Геннадій Москаль просить міністра культури повернутися до цього питання і виконати постанову. Тим більше, зі слів Москаля, що замок був переданий в комунальну власність Мукачева з явними порушеннями. 

Дивує лише, чому саме зараз Геннадій Москаль згадав про постанову 2009 року. Скоріше за все, просто хтось із його юристів чи наближених чиновників випадково натрапив на ці матеріали Верховної Ради, а Москалю завжди "на руку" зайвий раз "зачепити" Віктора Балогу. 

Василь Поляк для Prozak.info

 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com