image

Поразка Балоги: Владу Мукачева змусили зменшити тарифи на водопостачання

Сьогодні відбудеться сесія Мукачівської міськради, на якій знову підниматимуть питання тарифів на водопостачання

Як ми повідомляли,   Мукачівський Водоканал підняв тарифи на водопостачання та водовідведення відразу на 100% з 29 грн до 59 грн за кубометр. Виконком це рішення підтримав одноголосно.

Однак група депутатів Мукачівської міської ради на позачерговій сесії винесли на розгляд питання про скасування цього рішення виконкому, яким більше ніж у два рази збільшено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

У зверненні цих депутатів акцентувалася увага на тому, що попри складну економічну ситуацію люди не повинні страждати, а підвищення тарифів є додатковим фінансовим тягарем для більшості родин, що проживають на території громади.

Але   депутати з фракції Блоку мера Мукачева Андрія Балоги та їхні союзники від фракції партії Батьківщина не захотіли підтримати це рішення. Для прийняття рішення не вистачило всього одного голосу і тепер водопостачання та водовідведення в місті стало дуже дорогим.

Підняття тарифів є протизаконним хоча б тому, що ще в серпні 2022 року Президент Володимир Зеленський підписав закон №2479-IX, яким вводиться мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час ведення бойових дій і на пів року після їх завершення. 

В інших областях мораторій діє і тут тарифи не ростуть. Таким чином, зараз у Мукачеві взагалі найвищі тарифи на водопостачання та водовідведення.

Мер Мукачева Андрій Балога зрозумів, що таким підняттям тарифів він лише втрачає підтримку електорату. Саме тому сьогодні на сесію включили і питання необхідності зменшення тарифів на водопостачання та водовідведення в місті.

Щоправда, як нам стало відомо з джерел в Мукачівській міськраді, Андрій Балога спробує це питання перекрутити на свою користь і він не має наміру визнати поразку. Рішення про необхідність зниження тарифів буде ним мотивуватися тим, що зібрана необхідна кількість голосів під петицією щодо зменшення тарифів, а не тим, що його змусили це зробити політичні опоненти та громадські активісти. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com