image

Шинкарюк: Водії, які брали гроші за перевезення через кордон заробітчан, ризикували життям

Заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк, який керує штабом тимчасової протиепідемічної комісії для боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19, спробував пояснити, чому водії автобусів брали гроші із заробітчан

Як ми повідомляли, під час перевезення заробітчан з одного пропускного пункту на інший, деякі водії автобусів брали з пасажирів від 200 до 500 гривень. 

Сьогодні під час брифінгу в Закарпатській ОДА Ігор Шинкарюк намагався пояснити ситуацію. 

Якщо коротко, то влада області не змогла залучити достатню кількість автобусів. ОДА надала кілька своїх автобусів і кілька автобусів було надано рятувальниками. Якщо врахувати, що автобусам потрібно було перетинати держкордон, то автобуси надзвичайників на це мали права, тому їх використовували лише для перевезення заробітчан з нейтральної смуги.

Тих декілька автобусів, які були надані ОДА, явно не вистачало, тому влада звернулася до Асоціації перевізників. 

Незважаючи на те, що з бюджету області виділено на боротьбу з коронавірусом понад 120 млн. грн, для того, щоб оплатити роботу водіїв Асоціації перевізників, потрібні були кошти, а юридично оформити їх виділення навіть з фонду не було часу. 

Саме через цю бюрократію було домовлено, що приватні водії самі встановлюють, як і за скільки перевозити заробітчан.

Тобто, тарифи ніхто не встановлював і все було на совісті перевізників.

Щоб виправдати здирництво цих водіїв, Ігор Шинкарюк на брифінгу сказав, що водії та супроводжуючі "були добровольцями і щомиті ризикували своїм життям". 

Вибачте, але дурнішої фрази з вуст чиновника такого рангу важко навіть представити. 

Звичайно, що якщо гроші з пасажирів брали приватники, то це було спокусою і у водіїв тих, автобусів, які надавала облдержадміністрація. 

У нас наразі надзвичайна ситуація, а не надзвичайний стан, при якому кожен громадянин повинен беззаперечно надавати навіть свій приватний транспорт у випадку потреби. Але все одно, влада, яка не змогла забезпечити транспорт, повинна була знайти механізм фінансування перевезення пасажирів приватниками, щоб не допустити тієї ганебної ситуації, коли заробітчани платили по 500 грн за те, щоб проїхати 500 метрів від одного пропускного пункту на інший.

За фактом здирництва правоохоронці повинні відкрити кримінальне провадження і ініціатором відкриття цієї справи повинна бути саме влада.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com