image

Серед закарпатських ОТГ найбільше доходів на одного жителя має Холмківська ОТГ

У закарпатському регіональному відділенні Асоціації міст України повідомили про лідерів доходів на душе населення серед ОТГ краю

За результатами І кварталу лідерами по доходах бюджету на одного жителя стали Холмківська, Ужгородська, Оноківська, Чопська, Мукачівська та Тячівська територіальні громади.
За І квартал 2021 року до загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області без урахування трансфертів надійшло 1385,6 млн грн, що складає 107% плану та на 8,4% більше обсягу надходжень за відповідний період 2020 року.
Як розповідає консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України Юлія Траньович, що працює в рамках проєкту ПУЛЬС (USAID), із 64 територіальних громад заплановані показники надходжень виконали 52 громади. Серед 12 територіальних громад, що не виконали план по доходах, у чотирьох громадах рівень виконання плану є дуже низьким, 50-80 %, що з часом може призвести до проблем з виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ.
Порівнюючи з результатами за І квартал попереднього року, привівши у співставні умови, 57 територіальних громад мають позитивний темп росту доходів. Найбільший приріст надходжень досягнуто у Ясінянській (на 51,1% більше), Усть-Чорнянській (на 49,4%), Великодобронській (на 36,1%) та Сюртівській (на 35,7%) територіальних громадах. Найбільше скорочення надходжень порівняно з попереднім роком спостерігається у Вишківській (на 17,1% менше) та Середнянській (на 11,7%) територіальних громадах. Причиною цього є зменшення надходжень з податку на доходи фізичних осіб, зокрема, і через зміну окремими суб’єктами господарювання напряму перерахування ПДФО.
У розрахунку на одного жителя найбільший обсяг доходів загального фонду бюджетів за І квартал отримали в Холмківській (2868 грн), Ужгородській (2316 грн), Оноківській (1874 грн), Чопській (1727 грн), Мукачівській (1646 грн) та Тячівській (1625 грн) територіальних громадах, - йдеться в повідомленні РВ АМУ.

Як ми повідомляли, ще в квітні 2018 року мешканці сіл Холмок, Тарновці та  Сторожниця пікетували будівлю ОДА. Однак голова ОДА  Геннадій Москаль сказав, що на шантаж не піддається і він категорично проти створення такої об'єднаної територіальної громади, бо на території цих сільрад знаходяться головні бюджетоформуючі підприємства району.

Після цього  люди навіть блокували міжнародну трасу Київ-Чоп. 

Згодом Холмківську ОТГ таки було створено і вона наразі є найуспішнішою у фінансовому плані. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com