image

У вересні вирішиться доля аеропорту "Ужгород". В оренду його може взяти лоу-кост компанія WIZZ air

Відразу два повідомлення свідчать про те, що у вересні нарешті може вирішитися доля аеропорту "Ужгород"

Зокрема, сьогодні голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив, що 5 вересня у Києві відбудеться розширена нарада щодо долі аеропорту "Ужгород".

«5 вересня відбудеться остання нарада у Києві, де ми поставимо крапку на цьому питанні, бо далі тягти не можна. Ми зібрали туди всіх – і міжнародну організацію, яка займається безпекою повітряного простору Європейського Союзу (EASA), і Державний департамент авіаруху Словаччини, і Міністерство інфраструктури України, і Украерорух, і Державну авіаційну службу… З червня пішов відлік другого року, коли Украерорух не хоче надавати європейській міжнародній організації доступ до аудиту аеропорту «Ужгород», – повідомив Геннадій Москаль.

Зараз на ужгородське летовище на свій страх і ризик сідають лише чартерні літаки, що можливо лише за хорошої погоди і видимості. І літак не застрахований від того, аби зіткнутися із вертольотом прикордонників, який, наприклад, робить обліт прикордонної території.

«Тобто коли командир літака ухвалює рішення сідати, то сідає… Але наразі радіообмін заборонений, встановлення і включення світлових доріжок заборонене, диспетчерський супровід посадки-зльоту заборонений. Таким чином, це польоти всліпу. Зараз же маємо вимогу міжнародної організації щодо дозволу Україною оглянути аеропорт. А натомість усе виглядає так, ніби ми щось приховуємо, адже з 2011 року доступу до аудиту держава не надає», – розповів Геннадій Москаль.

Відтак, за словами Г. Москаля, 5 вересня будуть розглянуті остаточні варіанти виходу з ситуації. Зокрема, голова Закарпатської ОДА не виключає варіант продажу аеропорту.

«Ми розглядаємо варіант продажу аеропорту як комунального підприємства без зміни цільового призначення і лише тій авіакомпанії, яка має світове ім?я. Авіакомпанії знають про проблеми аеропорту, вони телефонують, цікавляться, а ми у відповідь говоримо, що ми чекаємо…», – зазначив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Зараз у міжнародному аеропорті «Ужгород», який утримується коштами обласного бюджету, працює 90 співробітників. Попри відсутність нормального функціонування підприємства виплачуються заробітні плати, лікарняні, відпускні тощо.

«Ми сплачуємо податки… І ми вже не можемо далі витрачати бюджет і чекати на рішення, які увесь час відтягують. Або Украерорух дає дозвіл на аудит летовища, і ми шукаємо авіаперевізника, щоб відновити нормальне функціонування аеропорту, або ж, якщо це знову буде перекладатися, і нам вішатимуть локшину на вуха, ми вже чекати не будемо!», – наголосив Геннадій Москаль.

Ну і сьогодні ж прес-служба Москаля повідомила про його візит в угорське місто Дебрецен, де базується лоу-кост компанія WIZZ air. "Геннадій Москаль відвідав угорське місто Дебрецен на запрошення міського голови Ласло Паппа. В ході поїздки керівник краю зустрівся в мерії Дебрецена з главою лоукост-авіакомпанії Wizzair Йозефом Вараді для обговорення питання відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород» і можливості організації польотів лоукост-авіакомпанії Wizzair.
Йозеф Вараді висловив зацікавлення можливістю роботи в Ужгороді й пообіцяв у вересні направити сюди групу фахівців для експертного огляду аеропорту", - йдеться в повідомленні прес-служби ОДА. І коли Москаль говорив, що віддадуть аеропорт компанії, яка має світове ім'я, то він мав на увазі саме цю компанію. Про неї вже натякав і голова облради Михайло Рівіс.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com