image

В Ужгороді руйнують історичну вулицю

В Ужгороді нарешті почали ремонт історичної вулиці в самому центрі міста - Панаса Мирного.

Ця вулиця вже давно потребує ремонту. Вулиця вистелена кам'яною бруківкою, але вже роками ніхто не вирівнював цю бруківку і місцями утворилися горби та ями. 

Однак ремонт вулиці виглядає зовсім плачевно. Активісти "Врятуй Ужгород" зазначають, що ремонтники просто зривають стару бруківку чеського періоду, а також старі чеські бордюри і є побоювання, що вулицю будуть асфальтувати, а бордюри поставлять цементні.

"Знищення історичного та культурного ландшафту міста — залишків мощення каменем-кругляком XIX століття, андезитової бруківки 1930-х років та бордюрів з жовтого клінкеру.
До слова, тротуари з асфальтних сумішей були облаштовані тут ще за чехословацької доби, а жовті клінкерні бордюри — одна з візитівок старого міста.
Цього всього тепер не буде тут. Буде ФЕМ-плитка. І знов без тендеру", - пишуть активісти.

"Так виглядала вулиця Панаса Мирного у 1930-х роках. В даному випадку асфальтобетонні тротуари з жовтим клінкером характерні для історичного середовища. Заміна їх на дешеву ФЕМ-плитку нічим не обґрунтована", - доповнюють активісти.

Ужгородська міськрада ремонт вулиці Панаса Мирного пояснює так:

"На вулиці П. Мирного в Ужгороді у вівторок, 12 вересня, розпочали капітальний ремонт. Роботи проводить підрядна організація ТОВ “БК Антрол”. Працівники підприємства демонтовують кам’яну бруківку та асфальто-бетонне покриття на проїжджій частині вулиці. Після того, як профіль дороги вирівняють, зняту бруківку вимостять знову. Тротуари ж викладуть ФЕМ-плиткою".

Це вже не перший випадок в Ужгороді, коли стару кам'яну бруківку міняють на неякісну цементну.

До речі, гарантія нових бордюрів всього 12 місяців. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com