image

Вже рік, як Угорщина не може надати Закарпаттю 50 мільйонів євро на реконструкцію доріг та КПП. Через українських чиновників

Погіршення стосунків між Україною та Угорщиною може загальмувати і реалізацію міждержавної угоди про будівництво в Закарпатті доріг та нових КПП

Пройшов майже рік з того часу, як глави урядів Угорщини та України підписали Рамковий договір, який передбачав надання Угорщиною 50 мільйонів євро кредиту на будівництво в Закарпатті об'їзної дороги навколо Берегова, реконструкцію дороги Берегово-Мукачево з виходом на трасу Чоп-Київ, розбудову прикордонної інфраструктури, реконструкцію та будівництво КПП. 

Ця новина надавала багато надій закарпатцям, яким набридли наші занедбані КПП та погані дороги. Але протягом року українська влада не спромоглася на жоден крок для підписання конкретних угод для реалізації цього проекту. Жодного поступу.

Цими днями Закарпаття відвідував глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, який мав зустріч з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем. Окрім перемовин щодо скандального Закону про освіту, Москаль говорив із Сіярто і про реалізацію домовленостей річної давності. Глава МЗС Угорщини дав чітко зрозуміти, що Угорщина і надалі готова надавати допомогу Закарпаттю та Україні, але влада нашої держави також повинна йти на зустріч і нарешті підписати вже готові угоди, які б дали поштовх для початку реалізації 50-мільйонного проекту.

"Я просив би вас, як голову облдержадміністрації, посприяти у підписанні договорів про реалізацію проектів прикордонної інфраструктури, домовленість про які була досягнута в ході візиту прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана в Будапешт і зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у листопаді минулого року. 50 мільйонів євро на будівництво доріг та відкриття нового пункту пропуску на українсько-угорському кордоні є, однак без підписання договорів почати реалізацію цих проектів неможливо", - звернувся Петер Сіярто до Геннадія Москаля.

Зважаючи на те, що влада України здебільшого глуха до прохань влади Закарпаття, то проект зависне ще на немалий час. 

Степан Форкош для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com