image

З обшуками у Закарпатський угорський інститут прийшло аж 15 правоохоронців

Стали відомі деякі подробиці обшуків силовиками Закарпатського угорського інституту

Як ми повідомляли, сьогодні  СБУ вирішила провести обшуки в установах закарпатських угорців та помешканні лідера закарпатських угорців Василя Брензовича.

Видання Карпат.ін.уа розповіло про деякі подробиці обшуку у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці.

За інформацією видання, по дев'ятій годині ранку до інституту увійшли 15 осіб, серед яких були озброєні спецпризначенці та слідчі у цивільному. Слідчі СБУ запитали, де в будівлі інституту знаходиться благодійний Фонд «За закарпатський угорський інститут». 

Згодом прибули юристи інституту, які попросили пред'явити підстави візиту. Слідчі показали ухвалу Запорізького суду від 23 листопада про дозвіл на обшук. Чому саме суд у Запоріжжі видає такі ухвали, слідчі не пояснили. 

Згодом силовики почали обшуки у приміщеннях Фонду, перевіряли документи, комп'ютери та інші електронні носії. Потім слідчі вилучили частину документів та жорсткі диски комп'ютерів, на яких зберігалися дані.

Наприкінці робочого дня представники СБУ покинули будівлю, при цьому вони не просили ніяких конкретних документів і нікого не викликали на допит. 

Як ми повідомляли, обшуки силовиків були і у благодійному фонді Егана Еде, який опікується допомогою малим підприємцям Закарпаття. У прес-службі СБУ розповіли, що знайшли докази реваншистських настроїв і продемонстрували історичну карту Угорщини до Тріанонського договору 1919 року та сувеніри з картою Великої Угорщини. Ну і показали, як вилучили гроші Фонду, які мали йти на підтримку підприємців.

Фактично, слідчі нічого антидержавного не знайшли і ця акція силовиків на замовлення влади не просто провалилася, а остаточно посварила Україну із західним сусідом. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com