image

Закарпатські угорці обурені тим, що влада проігнорувала їхні зауваження щодо закону Про освіту

З цього приводу угорські організації Закарпаття поширили спеціальну заяву

Закарпатські угорські організації протестують проти тих положень Закону № 0901 «Про повну загальну середню освіту», прийнятого парламентом 16 січня 2020 року, які, нехтуючи конституцією та міжнародними зобов'язаннями країни, позбавляють національні меншини можливості навчання рідною мовою.

Ми шкодуємо, що при підготовці закону до другого читання не були враховані ані рекомендації Венеціанської комісії, ані пропозиції представників національних меншин. Нас вкрай занепокоює той факт, що, всупереч обіцянкам, нове політичне керівництво України продовжує політику, яку розпочав попередній уряд та яка направлена проти національних меншин.

Якщо закон буде введено у дію, національні меншини країни втратять можливість вільного вибору мови освіти, тому угорські організації закликають Президента держави не підписувати цей закон, загрожує та збереженню мови та самобутності національних меншин, у тому числі й закарпатських угорців.

 Василь Брензовичголова Громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття»

Ільдіко Оросголова Закарпатського угорськомовного педагогічного Товариства

Василь Зубаничголова Громадської організації «Демократичної спілки угорців України»

Нагадаємо, що в грудні минулого року міністр освіти та науки Ганна Новосад мала зустріч з представниками угорських організацій і вислухала їхні пропозиції, але вже тоді вона повідомила, що через три роки буде ліквідовано школи з мовою навчання національних меншин.

Попри те, Венеціанська комісія стала на бік закарпатських угорців у їх праві навчання рідною мовою. 

Нещодавно в одному з інтерв'ю колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль пояснив, чому потрібно залишити нацменшинам Закарпаття право на навчання рідною мовою. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com