image

Закарпатських циган виганяють з Києва та Львова і палять їхні тимчасові табори

У Києві та Львові спалюють тимчасові циганські табори

Відразу по закінчення зими закарпатські цигани останнім часом почали великими групами заселятися на околицях крупних міст. Головним чином Києва і Львова.

І якщо спочатку місцеві мешканці сприймали закарпатських циган як екзотику, то тепер намагаються їх позбутися. Інколи шляхом застосування фізичної сили та підпалів.

Так ще у квітні закарпатські цигани своєю поведінкою допекли мешканців житлового масиву Березняки. Мешканці неодноразово зверталися в поліцію, що цигани облаштували крупний табір, смітять, ведуть себе нагло, крадуть речі. А в ніч на 5 квітня табір згорів. При цьому, на той момент циган у ньому не було. Тобто, не виключена версія, що цигани вирішили самі виїхати і просто за собою спалили халабуди.

Однак правозахисники запевняли, що це був підпал сторонніх людей.

Тим не менше, частина з цих сотень закарпатських циган ще трималася Києва і більшість із них вирішили виїхати зі столиці тільки наприкінці травня. Де були ці цигани у Києві протягом місяця - невідомо, однак, скоріше за все, вони знову ж таки допекли киян, бо інакше не можна пояснити інцидент, який стався на залізничному вокзалі Києва наприкінці травня. Група активістів у камуфляжній формі зчинила бійку з крупною групою закарпатських циган, які саме вирішили виїхати зі столиці. 

Після цього повідомлялося, що сотні циган почали населяти Львів. Вони встановили крупний табір на вулиці Конюшинній, на околицях Львова у Залізничному районі. Уже за короткий час цигани допекли і львів'ян. Навіть депутат Львівської міськради від фракції партії "УКРОП" Любомир Босаневич відкрито виступив за те, що розібратися з цією проблемою. Він запропонував створити спільну комісію з представників міської влади та правоохоронних органів, щоби вирішити, як протидіяти багато чисельним випадкам жебракування, крадіжок та хуліганства, які вчиняють приїжджі роми.

«Це має робити міська рада, муніципальна дружина та поліція. Треба громадських активістів підключати, на мою думку, мають бути рейди, бо інакше ніяких змін не буде, якщо засідатимуть і просто прийматимуть рішення» - сказав Босаневич.

Депутат зазначив, що сам зупинив два пограбування, які вчинили роми. Він розповів, що грабіжників затримали, доправили до відділу поліції, встановили особу і за кілька годин відпускали.

romy

На думку Босаневича, слід вживати більш жорстких і навіть радикальних методів. На запитання про те, якими мають бути ці радикальні методи, він сказав, що треба проводити рейди на вулиці Конюшинній, де зупинилися роми та відвозити їх до Ужгорода, бо вони там живуть.

Насправді, у Львові навряд чи були ужгородські цигани. Ужгородські цигани та цигани з навколишніх сіл останнім цілком комфортно почувають себе в Ужгороді і їм вистачає простору для хуліганства, крадіжок та жебракування.

Читайте також: Четверо циган пограбували дівчину на вулиці Гагаріна в Ужгороді.

В Ужгороді напали на молоду пару, побили та пограбували хлопця, а дівчину згвалтували.

До Львова могли поїхати цигани з Виноградівщини, Іршавщини та Берегівщини. Там їм уже явно тіснувато. І ось поліція повідомила, що сьогодні вночі у Львові стихійний циганський табір згорів. 

«Інформація про пожежу від мешканців поселення, зведеного з наметів та тимчасових конструкцій за територією одного із торгівельних центрів на вул. Конюшинній у Львові, до рятувальників та поліції не надходила. Правоохоронці виявили задимлення та вогонь під час патрулювання даного району. На момент прибуття працівників поліції, на місці поселення не було жодного мешканця, горіли залишки тимчасових конструкцій. До медичних закладів Львова звернень постраждалих під час пожежі на вул. Конюшинній на даний час не надходило», - повідомили в поліції. Тобто, попередньо циган могли вигнати, або ж пригрозили. Не виключено також, що вони зібралися виїхати і самі підпалили табір.

Скоріше за все, цигани вже повернулися в Закарпаття. Тут у них спокійне і розмірене життя і ніхто на них не тисне. Поліція вже майже ігнорує повідомлення про крадіжки циганами, а люди не завжди і звертаються до поліції і змирилися з цим. Ну хіба що бувають поодинокі бунти, як нещодавно було в селищі Ракошино на Мукачівщині. Єдиний більш менш реальний протест проти циган був у селі Порошково на Перечинщині, де селяни змушені були перекривати дорогу, щоб звернути увагу на проблему.

Читайте також: Розваги циган Мукачева - бити людям вікна

Чи можуть виникнути в Закарпатті антициганські бунти

Як цигани впливають на туристичну привабливість Ужгорода

.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com