image

Як на Закарпатті розвивається пост-постмодерн (ФОТО)

 

      26 лютого, у Галереї «Ілько» відбувся авторський вечір художника Тараса Табаки у форматі круглого столу за участі викладачів-мистецтвознавців  Івана Небесника, Оксани Гаврош, та Михайла Сирохмана.

Під час дискусії обговорювалися постмодерн як філософське явище, життя та творчість відомого художника, композитора, авангардиста Джона Кейджа. Йшлося також про закарпатських постмодерністів у часи ідеологічного тиску радянської епохи, про їх намагання проводити перші виставки.

Серед відомих закарпатських художників 80-х та 90-х років мистецтвознавці називали Йосифа Чернія, який пробував створити галерею сучасного мистецтва в Ужгороді,  Павла Ковача, котрий вразив своїм новим жанром, Іштвана Молнара (опанував багато професій: був рок-музикантом, проводив виставки), Павла Керестея, який запам`ятався своєю неординарністю та гармонійною красою душі.

Учасники авторського вечору наголошували на тому, що будь-який елемент дає можливість для творчості.  У мистецтва є своя особлива аура, яка дає поштовх до творіння, до пошуку власного «я».

Бути художником сьогодні – це замислюватися над природою мистецтва,  адже  небагато тих, хто дійсно вміє і хоче заглиблюватися у це, наголосила Оксана Гаврош.  У наш час відбулися зміни у мистецтві, а саме переусвідомлення ідеалів: багато хто працює не над сенсом, а над формою…

Наприкінці  зустрічі Тарас Табака підкреслив, що значна перевага у виникненні  Галереї «Ілько» у тому, що з`явився майданчик для ідей, де можна створювати мистецтво, з`явився шанс для молодих митців, щоб внести свою душу у мистецтво, та показати його суспільству, але потрібно насамперед працювати над собою, адже власну культуру формуємо ми самі.

 

Лілія Білунка для ProZak.info,

фото автора

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com