image

Паливо з лушпиння соняшника. Переробка промислових масложирових відходів в Україні

Процес будь-якого виробництва супроводжується утворенням промислових відходів. Намагаючись оптимізувати економіку підприємств та мінімізувати негативний вплив на екологію, підприємці різних галузей намагаються знайти їм застосування. Не стала винятком  переробка промислових масложирових відходів.

Зазвичай на профільних підприємствах вдосталь такого побічного продукту, як лушпиння соняшника. Його можна позбутися не тільки за допомогою спалювання, а й більш безпечним для навколишнього середовища шляхом. Давайте розглянемо основні способи використання відходів олійно жирового виробництва.

Як можна використовувати масложирові відходи?

Перший та досить поширений варіант  використання відходів олійно жирового виробництва — виробництво будівельних матеріалів. У цьому випадку лушпиння грає роль наповнювача та стає якісною альтернативою тирсі:

  • у складі лушпиння соняшника немає пилу, піску та інших сторонніх домішок, які можуть погіршувати характеристики готового матеріалу;
  • у лушпинні відсутні розчинні цукри, що знижують здатність субстанції до затвердіння.

Використання лушпиння соняшника у будівельній промисловості — це ефективна та економічно вигідна переробка промислових масложирових відходів. Але існує ще одна інноваційна технологія, яка зацікавить власників агропромислових підприємств можливістю зменшити витрати на газ. 

Переваги палива з лушпиння соняшника

Завдяки сучасним розробкам лушпиння перетворюється зі звичних супутніх продуктів на доступне альтернативне паливо. Рутинна  переробка промислових масложирових відходів дає змогу отримати паливні брикети, готові до використання, без зайвих зусиль.

У процесі пресування лушпиння соняшника стає сформованим міцним брикетом. Жодних додаткових процедур та речовин для цього не потрібно. У подальшому власники підприємств можуть використовувати брикети з лушпиння для спалювання у твердопаливних котельнях і отримання гарячої води.

Варто зазначити, що переробка промислових масложирових відходів із формуванням паливних брикетів є надзвичайно вигідним рішенням для економіки підприємства. Середня тривалість горіння і тління пресованого лушпиння становить близько шести годин. За цей час утворюється чимало тепла, яке використовується з метою забезпечення різних виробничих процесів. 

Максимальні переваги для підприємства можуть гарантувати тільки індивідуальні технічні рішення. Саме тому все більше представників агропромисловості співпрацює з експертами за цим напрямом для розробки унікальних проєктів із переробки біомаси та отримання альтернативного палива.  

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com