image

Істерія: Патріотичні політики вимагають відставки Москаля і розпуск Закарпатської облради. Москаль відбивається

Київські політики вимагають розпуску Закарпатської обласної ради і  відставки голови ОДА через прийняте звернення до Президента щодо Закону про освіту

Здавалося б, обласна рада прийняла звернення, а справа Президента дослухатися до нього, або проігнорувати. Ніби й немає ніякого криміналу. Але так не вважають деякі українські політики.

Зокрема, колишній член "Батьківщини", а нині лідер ГО "Рідна країна" Микола Томенко вважає, що Президент зобов'язаний звільнити голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

"Затята підтримка національних інтересів Угорщини «українською» владою в Закарпатті набула загрозливого характеру. Як відомо, ці національні інтереси дедалі частіше суперечать інтересам України, а то й становлять небезпеку для її суверенітету й територіальної цілісності.

Останнє рішення Закарпатської обласної ради,скероване проти державного статусу української мови, ухвалили депутати від партії Президента на чолі з Г. Москалем спільно з колишніми регіоналами й представниками угорських партій. Це не може залишатися поза увагою влади та правоохоронних органів.

Нагадаю, що згідно з останнім Всеукраїнським переписом населення 2001 року в Закарпатській області проживало:

українців – 80,5 відсотків;
угорців – 12.1;
румунів – 2.6;
росіян – 2.5;
ромів – 1.1;
словаків – 0.6....
Ситуація на Закарпатті певною мірою нагадує багаторічне нагнітання напруги довкола «мовного питання» в Донбасі, що врешті вилилось у російську агресію. Загравання місцевої влади з тими політичними силами, які спекулюють питанням державної мови, має негайно і рішуче дістати свою оцінку з усіма, так би мовити, оргвисновками", - написав Томенко.

Подібної думки і заступник голови ЦВК Андрій Магера, який вважає, що Закарпаття не є багатонаціональним краєм, бо тут домінуюча нація - українці.

«З яких це пір можна вважати Закарпатську область – багатонаціональною, якщо там проживає 80,51% етнічних українців, а для 81% населення українська мова є рідною?! Не обласним радам вказувати парламенту і Президентові, яким має бути законодавче регулювання мови освіти в Україні. Схоже, Закарпатська обласна рада наривається на призначення Верховною Радою України позачергових виборів», - написав у соцмережах Магера.

Майже всі політики націоналістичного спрямування одностайно прагнуть покарати владу Закарпаття, бо вважають, що це звернення має сепаратистський підтекст і стоїть на захисті не українських інтересів, а інтересів, в першу чергу, Угорщини. Таке звинувачення є і в заяві партії Віктора Балоги "Єдиний Центр".

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль змушений відбиватися. 

"В обласній раді звернення підтримали депутати від п’яти з шести фракцій та депутатських груп, а саме: «Єдиного центру», «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», «Відродження», «КМКС» та «Опоблоку» (не голосувала тільки «Батьківщина»), – зазначає Геннадій Москаль. – У Берегівській районній раді аналогічне звернення одноголосно підтримали депутати від «КМКС», «УМДС», «Єдиного центру», «Відродження», «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та позафракційні. У Берегівській міській раді за таке ж звернення одноголосно проголосували представники «КМКС», «УМДС», «Єдиного центру», «Відродження» та «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».
Окремо хочу наголосити на участі в голосуваннях «Єдиного центру», оскільки ця партія через своїх представників та одноосібного керманича Віктора Балогу заявляла, що не підтримує звернень до Президента України, а також поширює заяви, начебто обласна влада виступає «проти державної мови навчання в освітніх закладах», про спроби «привити Закарпаттю ідеї сепаратизму» та утворити в перспективі «автономні анклави».

У зв’язку з цим хочу підкреслити кілька речей. По-перше, очолюваний Балогою «Єдиний центр» всупереч заявам активно підтримав звернення – в обласній раді за нього проголосували 2 членів фракції, у Берегівській міській раді – 2 (усього фракція нараховує 5 чоловік), а в Берегівській райраді – 6 (усього фракція нараховує 8 чоловік). По-друге, якби керманич «ЄЦ» хоч раз прочитав текст звернення, який підтримали його партійці, то побачив би, що його суть – підтримка всебічного розвитку української мови як державної у всіх сферах життя, а також прохання направити «Закон про освіту» для експертизи в Раду Європи та Венеціанську комісію на відповідність європейським стандартам і цінностям. І нарешті про «ідеї сепаратизму» та «автономні анклави».

Відповідально заявляю, що для Балоги, який раптово вирішив позиціонувати себе як патріота України та поборника української мови, ідеї української державності та української національної ідеї значать рівний нуль. У 2007р., будучи главою президентського секретаріату Ющенка і одночасно головою політради «Нашої України», цей «патріот» ініціював прийняття Закарпатською обласною радою рішення про визнання національності «русин», внесення її до переліку національностей Закарпаття та фінансування потреб русинської громади у розвитку мови та освіти. За це рішення проголосував 71 депутат, у тому числі найбільша тоді фракція «Нашої України». Депутатів інших фракцій ламали через коліно й особисто примушували голосувати тодішні голова ОДА Гаваші, начальник обласної міліції Чепак, начальник обласного управління СБУ Дурдинець та обласний прокурор Бенца, які всі були і є кумами Балоги.

Це відверто сепаратистське рішення облради, яке викликало хвилю обурення по всій Україні, потрібне було Балозі, щоб утворити із Закарпаття власне «феодальне князівство» й шантажувати Київ після періоду Ющенка, вимагаючи для себе й своєї рідні додаткових преференцій. І коли тепер я бачу, як цей «сепар» і політичний лузер намагається перекрутити звернення обласної ради про підтримку української мови та проханням направити «Закон про освіту» для експертизи в європейські інституції, а його не слухає навіть крихітна сімейна партія «Єдиний центр», мені просто стає його шкода".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com