image

Проблема з водою в найбільшому житловому будинку Ужгорода виникла через конфлікт навколо бойлерної

Це конфлікт, у якому сторони не мають наміру поступатися один одному

Спочатку "Демальянс" розповсюдив інформацію про те, що "Водоканал" шантажує мешканців 16-ти поверхового будинку по проспекту Свободи, 2. У прес-релізі цитували виключно мешканців будинку та керівництво ОСББ і не надали слово представникам "Водоканалу". Ось деякі цитати:

«Суть питання в тому, що вже не перший рік директор підприємства пан Карташов намагається схилити нас до встановлення насосів у підвалі, - розповідає голова ОСББ «Газда-2015» Вікторія Казмірова.- Чому ми не згоджуємося? Бо наш величезний будинок стоїть на грунтових водах, через що підвали весь час напівзатоплені. Періодично ми буквально черпаємо звідти воду відрами разом із, даруйте, фекаліями через стару каналізацію. Плюс до всього, насосне обладнання завжди створює вібрації, яких будівля, скоріше за все не витримає".

«Він (Карташов, - ред.) звертався із таким проханням до нас, мешканців будинку, й раніше, на що 90 % співвласників відповіли категоричною відмовою. Це зафіксовано протоколом загальних зборів. І ось нас вже не питають, а ставлять перед фактом: або насоси у підвал, або будете жити без води, - розповідає член правління ОСББ Галина Атягіна. - Зараз нам качають воду насоси, які розміщені у бойлерній на пл. Богдана Хмельницького 2 А, нашому підсобному приміщенні. Там же знаходиться і наша електрична підстанція (газопостачання відсутнє, - ред.). Так було все «життя» нашого будинку. Цю бойлерну міськрада незаконно віддала якимось людям в оренду, незабаром ще й пустить «з молотка», а нас же намагаються змусити власними руками розвалити будинок».

Два роки тому, коли ОСББ тільки створили, приміщення бойлерної і справді на баланс об’єднанню не передали, хоча, зі слів спеціалістів, це напряму передбачає закон.

«Згідно свідоцтва на право власності, власником даного приміщення являється територіальна громада м. Ужгород, - розповідає адвокат, голова Закарпатського осередку «ДемАльянсу» Олександр Пересоляк. – В перспективі це свідоцтво має бути скасоване. Приміщення є допоміжним і забезпечує життєдіяльність будинку, а закон говорить, що такі приміщення передаються на баланс ОСББ разом із самим будинком автоматично. Цього зроблено не було. Натомість у листопаді 2015-того, тобто вже після створення ОСББ, що є важливим моментом, без інформування та згоди мешканців його здали в оренду приватному підприємству «ЗЕМГРУПП». Допоки у бойлерній перебуває обладнання, продати її навряд чи вийде. Саме тому зараз мешканців, не побоюсь цього слова, буквально тероризують з усіх сторін».

«Найкращим варіантом було б, звісно, забрати бойлерну на баланс ОСББ, але тут нам палиці в колеса вставляє міськрада, - розповідає член правління ОСББ Василь Пуля. – Ми навіть не можемо отримати жодної технічної документації на це приміщення. Звертались і до міськради, і до Богдана Андріїва особисто – на руках тільки три письмові відмови під різними надуманими приводами».

За словами Олександра Пересоляка, така поведінка зайвий раз вказує на особисту зацікавленість начальника КП «Водоканал» у звільненні приміщення бойлерної.

Таким чином, мешканці 16-поверхівки борються за бойлерну і нарікають на те, що бойлерна потрібна людям начальника "Водоканалу".

У свою чергу Ужгородська міськрада надала свою інформацію і пояснення керівника "Водоканалу" Станіслава Карташова.

"Питання водопостачання мешканців 16-поверхівки на проспекті Свободи вирішують комунальне підприємство "Водоканал м.Ужгорода" та департамент міського  господарства Ужгородської міської ради. Як поінформував директор водоканалу Станіслав Карташов, для забезпечення нормального водопостачання мешканців 16-поверхівки на проспекті Свободи в Ужгороді необхідно встановити сучасне насосне обладнання.
Підвищуюча насосна станція, яка розташована у приміщенні бойлерної на площі Б.Хмельницького і забезпечує водою 16-поверхівку, експлуатується вже понад 30 років, насосне обладнання технічно і морально застаріле, у будь-який момент може вийти з ладу. Приміщення, в якому знаходиться обладнання, не належить водоканалу, перебуває в оренді з 2015 року, там наразі спортзал. Нещодавно орендарі звернулися до керівництва водоканалу звільнити його через запланований там ремонт.
Керівництво водоканалу ще у 2016 році внесло до Програми  розвитку і модернізації комунального підприємства заміну обладнання на сучасне, енергоефективне для забезпечення безаварійного подання води у 16-поверхівку. Однак через відсутність фінансування, проект торік не був реалізований. Кошти з міського бюджету виділено у 2 кварталі 2017 року. Загальна вартість проекту - орієнтовно 320 тисяч гривень. Сучасну насосну станцію вже придбано і планується встановити силами підприємства, без залучення підрядних організацій. Як працює аналогічне обладнання, представникам ОСББ продемонстрували працівники водоканалу, організувавши виїзд на два об'єкти  в місті: шум та вібрацію від роботи нового обладнання  можна порівняти із вібрацією від хатньої пральної машини.
У вівторок, 27 червня,  о 10-ій годині на засіданні комісії, яку організував після звернення представників ОСББ "Газда-2015" директор департаменту ЖКГ, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, за участю представників департаменту міського господарства Ужгородської міської ради та КП "Водоканал м.Ужгорода" представникам ОСББ запропонували два варіанти вирішення питання, щоб не допустити ситуацію, коли мешканці 16-поверхівки залишаться без води.
Перший - розміщення обладнання у підвальних приміщеннях багатоповерхівки на проспекті Свободи, другий - збудувати окреме приміщення біля 16-поверхівки із одночасною заміною водопровідного вводу до цього будинку. Звести таке допоміжне приміщення брався водоканал.
Однак голова та члени ОСББ виступили проти. Чіткої відповіді, як вони бачать вирішення питання, не надали, стверджує директор водоканалу. На сьогодні склалася ситуація, коли частина мешканців багатоповерхівки може залишитися без води, оскільки відсутність підвищуючої насосної станції дозволить підняти воду лише до рівня 5-ого  поверху. Керівництво водоканалу та представники міської влади запропонували, як вирішити проблему, зараз рішення - за керівництвом ОСББ та мешканцями", - йдеться у повідомленні міськради.

Тобто, "Водоканал" власними ресурсами готовий ставити нове обладнання або в підвалі, або навіть збудувати окреме приміщення, а бойлерна, яка вже і так знаходиться у приватних руках і там вже спортзал, більше за призначенням експлуатуватися не буде. Однак мешканці будинку не хочуть нового обладнання ні в підвалі, ні в новому приміщенні поруч. Принциповим для них є те, щоб повернути собі бойлерну. Навіть якщо доведеться жертвувати наявністю води.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com