image

Ужгородці найчастіше в Україні дають хабарі (СОЦОПИТУВАННЯ)

Про це свідчить соціологічне  муніципальне опитування, проведене Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту 

Подаємо результати опитування щодо Ужгорода.

На питання: наскільки актуальною для міста є проблема з корупцією, 98% ужгородців відповіли, що проблема з корупцією є. Із них 51% сказали, що це суттєва проблема, а 47% відповіли, що це скоріше проблема. Лише  1% ужгородців сказали, що корупція – це невадлива проблема і ще 1% відповіли, що зовсім не проблема.

До речі, минулого року 74% ужгородців сказали, що корупція - це суттєва проблема, 18% - скоріше проблема, 3% - невадлива проблема і 4% - зовсім не проблема.

Що стосується кумівства у владі, то ужгородці серед тих, хто не бачить це великою проблемою. Лише 42% ужгородців сказали, що це суттєва проблема (приміром, у Миколаєві суттєвою проблемою кумівство у владі назвали 71% опитаних). Ще 39% ужгородців вважають кумівство скоріше проблемою, 15% - неважливою проблемою і 5% зовсім не проблемою.

Лише 15% ужгородців вважають, що міський голова докладає зусилля для подолання корупції і це один з найнижчих показників в Україні. 66% ужгородців відповіли, що мер не докладає зусиль для подолання корупції і це найбільший відсоток в Україні. Ще 19% ужгородцям було важко відповісти на це питання.

На жаль, ужгородці найчастіше в Україні дають хабарі. Протягом останніх двох років 3% ужгородців давали хабарі частіше, ніж 5 разів, а аж 14% сказали, що давали хабарі від 3 до 5 разів і 28% опитаних ужгородців зізналися, що давали один або два рази хабар за цей період. Таким чином, 45% ужгородців протягом двох останніх років давали хабарі. 37% не давали хабарі, 7% відмовилися відповідати на це питання, тому і серед них можуть бути ті, хто давав хабарі. Ще 11% ужгородців було важко відповісти на це питання.

При цьому, 80% ужгородців розуміють, що давати хабарі є корупційним актом. 10% сказали, що це не корупція і ще 10% було важко відповісти на це питання.

Опитування було проведене 20 січня – 8 лютого 2016 року за допомогою face-to-face інтерв'ю на дому у респондентів.

Цільова аудиторія - постійні жителі України віком від 18 років і старше. Вибірка є репрезентативною для населення міст по віку і статі.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.

Досяжність респондентів у середньому склала 62,8%.

Опитування було профінансовано Урядом Канади.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com