image

Завершено розслідування смерті санітарки на Перечинщині

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області спеціальна комісія завершила розслідування випадку гострого професійного захворювання на COVID-19 із смертельним наслідком. Це сталося у липні з працівницею комунальної установи «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат».

53-річна молодша медсестра (санітарка палатна) вказаної інтернатної установи ще у червні відчула недомагання. Жінка звернулася до місцевої амбулаторії. Жінці було зроблено тест ПЛР, який не підтвердив захворювання на коронавірус. За кілька днів стан хворої різко погіршився. Каретою екстреної медичної допомоги її госпіталізували до Ужгородської ЦМКЛ, де їй зробили ще один тест і діагноз COVID-19 цього разу був підтверджений. На той час жінка перебувала у вкрай тяжкому стані. Проведена інкубація трахеї зі штучною вентиляцією легень позитивного результату не дала – невдовзі хвора померла.

На момент її захворювання у психоневрологічному інтернаті вже було зареєстровано 16 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію (8 осіб з персоналу та стільки ж підопічних). Четверо підопічних інтернату померли від ПНІ у період з 14 по 16 червня.

У закладі були вжиті відповідні протиепідемічні заходи з ліквідації та недопущення поширення коронавірусної інфекції. Але попри це, інфікування у закладі зупинити не вдалося. Невдовзі помер ще один інфікований підопічний. Причинами поширення інфекції у закладі названі:

  1. Виробнича діяльність молодшого медичного персоналу, пов’язана з посиленим фізичним навантаженням;
  2. Хворі підопічні не раз здирали із санітарок захисний одяг;
  3. Площа палат не відповідає встановленим нормам, тому не вдалося забезпечити дистанцію між ліжками півтора метра;
  4. Через неможливість відчинити вікна в палатах не було достатньої вентиляції повітря.

За висновком епідеміологічного розстеження, молодша медична сестра ймовірно була інфікована в установі, де працювала: «Випадок інфікування жінки пов’язаний з впливом шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, що могло призвести до розвитку гострого професійного захворювання».

Отож розглянувши матеріали спеціального розслідування, комісія дійшла висновку, що у потерпілої був контакт з інфікованими коронавірусною інфекцією працівниками і підопічними закладу. Зібрані матеріали дають підстави припустити, що мало місце гостре професійне захворювання, отримане на робочому місці, оскільки потерпіла виконувала свої професійні обов’язки в період підвищеного ризику інфікування.

Комісія також визнала винних осіб, котрі допустили порушення законодавства з охорони та гігієни праці, та розробила план заходів щодо запобігання виникненню аналогічних випадків.

Довідка: «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат» - комунальна стаціонарна установа для соціального захисту з метою тимчасового або постійного проживання осіб зі стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями. На утриманні перебуває 306 осіб (149 з них - працюючі). Потужність 326 ліжкомісць. Цей заклад не включений до переліку спеціалізованих закладів, визначених для надання медичної допомоги пацієнтам, інфікованих COVID-19.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com