image

Де відпочити в лютому у Закарпатті

Після насиченого подіями січня другий місяць зими здається сірим і нудним. Але це тільки на перший погляд. 

Попереду – День всіх закоханих, колоритна Масниця з її веселими гуляннями. Сайт vsviti.com.ua опублікував добірку, куди можна відправитися на відпочинок у лютому. Пропонуємо інформацію про місця у Закарпатській області.

 

Фестиваль «Ужгородська палачинта»

2203538_800x600_jTSI-kJhVNI

Палачинта — один з найбільш яскравих свят Ужгорода. На гастрономічному фестивалі, який, по-суті, є аналогом Масляної, випікають величезну кількість млинців. І урізноманітнюють їх смак за допомогою солодких і солоних начинок. Не обходяться закарпатські гуляння без меду, сиру та вина.

Коли: 11–12 лютого.

Свято пройде в Боздоському парку.

 

За ковбасами і салом – на фестиваль різників

2203464_800x600_Gecha_351

Міжнародний фестиваль гентешів – єдиний у своєму роді, присутність на якому вимагатиме від гостей витримки і сталевих нервів. Між собою в майстерності змагаються різники свиней – гентеші, демонструючи, як вправно вони можуть розібрати тушку свині. Свиней спершу ловлять, потім ріжуть і обпалюють за допомогою соломи. Після починається приготування традиційних страв і смакування свіжини. Доповнюють свято копчені ковбаси, голубці, бограч, страви угорської, закарпатської кухні і вино.

Коли: 11 лютого.

Як дістатися: до Берегова, далі маршруткою до села Геча.

 

Замок кохання: «Сент-Міклош»

2203267_800x600_CHinadievskii_zamok_otrestavrirovannyi_interer_pervogo_etazha

Є в цьому замку якісь невловимі чари. Відлуння великого кохання прекрасної княгині Ілони Зріні, до якої була прикута увага західноєвропейської знаті, не зникло безслідно. Старовинні стіни замку Сент-Міклош пам’ятають драматичні події тих далеких років. Зараз оповитий легендами замок притягує до себе закохані пари. Тут грають весілля і проводять лицарські весільні церемонії, водять таємничими тунелями у світлі справжніх смолоскипів і зізнаються в коханні.

Як дістатися: до Чинадійово, де знаходиться замок Сент-Міклош, можна доїхати з Ужгорода чи Мукачева електричкою або автобусом. Селище знаходиться між Мукачевим та Свалявою.

 

На термальні води до Велятина

2203324_800x600_DSC00849-1024x681

Курорт не так добре відомий, як термальні води Косино, але це дуже затишніше місце для відпочинку і оздоровлення. Термальні води Велятина цікаві підвищеним вмістом йоду і брому. Місцевий санаторій має у своєму розпорядженні два дорослих відкритих басейни і один дитячий. Сюди відправляються відновити нервову систему, допомогти серцево-судинній системі й опорно-руховому апарату. А неподалік від теплих вод є гірськолижний курорт з п’ятьма трасами.

Як дістатися: до Хуста, далі курсує автобус, у дорозі – 15-20 хв.

 

Пилипець: гірськолижні спуски і зимовий водоспад

2203542_800x600_2165729_800x600_3_Pilipec

Від інших зимових курортів Карпат Пилипець відрізняє найдовша канатна дорога – понад 1,5 км. Курорт, що розкинувся на березі гірської річки, вважається одним з кращих для фрірайдерів. А також підходить для позатрассової їзди і сноубордистів. Якщо опинитеся на цьому курорті, не проґавте можливість помилуватися зимовим водоспадом.

Вартість: 70 грн за підйом на кресельному підйомнику. Скі-пас на день – 400 грн.

Як дістатися: до Воловця залізницею або автобусом, а далі пересісти на автобус і подолати 15 км.

 

За свіжим сиром – до сироварні «Бараново»

2203410_800x600_MG_0703-1920x1080

Свіжоприготований сир, зроблений з найсвіжішого закарпатського молока – такий делікатес ви знайдете в сироварні «Бараново». Її господарі із задоволенням проведуть екскурсію. Тут на сучасному обладнанні за автентичними рецептами готують 15 різних видів молочної продукції!

Вартість: 50 грн за екскурсію.

Як дістатися: до Хуста, звідти всього 6 км маршруткою Хуст – Іза.

 

За кельтськими частуваннями – у Мукачево

2203429_800x600_kelt

Спершу ви потрапите в тропіки з гранатами, інжиром, лимоном і бамбуком, а потім спуститеся в глибокий підвал, вирубаний у скельній породі... І все для того, щоб в атмосферній обстановці скуштувати кельтську кухню та напої. «Кельтський двір» – єдина на Закарпатті садиба зеленого туризму, що пропонує таке дозвілля. Тут розливають ель, збитень, сидр, грапу, віскі, шнапс і настоянку на 60 травах!

Як дістатися: «Кельтський двір під Ловачкою» розташований на вулиці Підлавочній, на околиці Мукачева.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com