image

6 ефективних способів допомогти безпритульним тваринам

Чому не варто їх підгодовувати і як по-справжньому допомогти кішці або собаці, яка живе на вулиці.

Україна постійно входить у ТОП країн із найбільшою кількістю домашніх тварин. Наприклад, що стосується котів, то наша країна на другому місці у світі за кількістю цих тварин на душу населення. Ми любимо тварин і щиро прагнемо допомогти безпритульній собаці або кошеняті. Багато людей беруть таких тварин додому, шукають для них нових власників або хоча б годують.

Однак не будь-яка допомога безпритульним тваринам ефективна і корисна.

1. Не підгодовувати

Здається, що миска з їжею - найпростіший спосіб допомогти безпритульній тварині. Напевно ви теж купували сосиски для цуценяти, яке до вас причепилося на вулиці. Напевно знаєте бабусю, яка влаштувала «їдальню» для всіх котів і собак двору, а заодно і для півсотні голубів.

Але підгодовування - це ілюзія допомоги. По-перше, воно погіршує ситуацію: безпритульних тварин на вулицях стає більше. Одна дворова кішка може щорічно народити до 15 кошенят. А підгодовані собаки можуть збиватися в небезпечні зграї. По-друге, неправильний корм може призвести до загибелі тварини.

Існують набагато дієвіші способи допомогти тварині, що опинилася на вулиці.

2. Займатися волонтерством

Якщо ви дійсно хочете зробити щось корисне для безпритульних тварин, знайдіть найближчий до вас притулок. Швидше за все, його співробітники розриваються, намагаючись осягнути неосяжне, і ще одна пара рук їм не завадить. Можна привезти корм туди, сходити на приємну прогулянку з собакою із притулку, відвезти тварину на лікування або стерилізацію - загалом, робота там завжди знайдеться. До речі, якщо у вас є старий верхній одяг, його часто використовують в притулку для утеплення вольєрів.

3. Знайти тварині новий дім

Звичайно, в першу чергу потрібно перевірити, чи не шукають собаку або кішку господарі. У собаки потрібно пошукати на ошийнику дані з номером телефону власника. У пошуку господарів також допоможуть  групи в соціальних мережах. Якщо господар не знайшовся, ви можете взяти тварину до себе, вилікувати і зробити частиною сім'ї - це, мабуть, найкраще, що ми можемо зробити для собаки чи кошеняти, які залишилися самі.

Звичайно, не у всіх є така можливість (маленька квартира, алергія, купа інших перешкод), але можна постаратися знайти тварині притулок: опублікувати фото в соцмережах, розповісти знайомим або просто принести в притулок. Але рятуючи бродячого пса, пам'ятайте, що він міг вирости на вулиці і бути агресивним і небезпечним.

4. Підтримати програму зі стерилізації та вакцинації

Вилов, стерилізація, вакцинація, випуск - це найгуманніший спосіб зробити так, щоб безпритульних тварин на вулицях не ставало більше, і зупинити поширення сказу та інших хвороб. Багато благодійних фондів займаються тим, що збирають собак і котів на вулицях, лікують їх, стерилізують, а потім відпускають.

5. Надихати своїм прикладом інших

Забудьте розмови про те, що про добрі справи потрібно мовчати. Дослідження підтверджують, що люди набагато охочіше займаються благодійністю, коли бачать приклад близьких. Кожного четвертого надихне позитивний досвід знайомого або відомої особистості, а кожного третього спонукає на добрі справи схвалення у сім'ї.

Не соромтеся розповідати в соцмережах про кошеня, яке ви взяли додому з вулиці, про свій волонтерський досвід або про те, що ви перерахували гроші притулку.

6. Оформити автоплатіж у благодійний фонд

Існує досить багато чесних і перевірених зоозахисних організацій. Для кожного з них можна оформити автоплатіж, який без зайвих рухів тіла з вашого боку буде щомісяця йти в благодійний фонд. Навіть невеликі щомісячні пожертви у 50-100 гривень допоможуть фонду краще планувати свою роботу і врятувати набагато більше тварин.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com