image

Коти та собаки теж страждають від алергії

За статистикою, близько 30% собак і кішок мають ту чи іншу алергічну реакцію.

У наш час тварини не рідше ніж люди страждають від алергії. Багато порід собак і кішок мають вроджену схильність до цього захворювання, а життя в мегаполісі тільки погіршує ситуацію. Багато власників тварин навіть і не підозрюють, що хронічні захворювання їх вихованців, такі як отит або кон'юнктивіт можуть мати алергічний характер.

Алергія - «неправильна», підвищена реакція імунної системи тварини (або людини) на які-небудь речовини. Речовини, які у звичайних тварин просто видаляються з організму, у алергіків викликають запальний процес.

Алергія строго специфічна, тобто виникає строго на певні речовини, і, як правило, слабо залежить від кількості цієї речовини, що потрапив в організм. Наприклад, при харчової алергії досить маленького шматочка для відновлення процесу. 

Існує кілька видів алергій, найбільш поширені у тварин алергія на слину бліх, алергія на речовини зовнішнього середовища (атопічний дерматит) і харчова алергія.

Алергія на слину бліх - найчастіша, але при цьому часто недооцінюється, так як при цьому на тваринному може не бути виявлено бліх. Справа в тому, що для виникнення алергічної реакції достатньо одного укусу блохи, алергія розвивається на її слину, а вкусити блоха може просто під час прогулянки. Цим пояснюється той факт, що часто тварини, що живуть разом і мають бліх, сверблять по-різному - в одних розвивається алергічна реакція, у інших - ні.

Харчова аллергія в останнім часом стала зустрічатися досить часто. Для розвитку харчової алергії імунній системі потрібен час, завжди різне, тому невірно думати, що харчова алергія виникає на нові продукти. Навпаки, білки, абсолютно нові для тварини, найменш імовірно викличуть яку-небудь реакцію і тому використовуються для діагностики. Найчастіше алергія розвивається на білок - м'ясо. Алергія строго індивідуальна - у одного - на яловичину, у іншого - рибу.

Алергія на речовини зовнішнього середовища ( атопічний дерматит) - друга за поширеністю алергія після блошиної. Зазвичай перші прояви цієї алергії з'являються у віці від10 міс. до 3 років. Речовини, що викликають її, можуть бути самими різними - пилок, домашній пил, цвіль. Досить «мікродоз» для виникнення реакції. Оскільки ми не можемо ізолювати тварину від зовнішнього середовища, цей тип алергії потребує довічному лікуванні. Ми не можемо вилікувати алергію, але в більшості випадків, ми можемо підібрати лікування для того,щоб зробити життя тваринного достатньо комфортною.

Симптоми алергії собак і кішок різноманітні і можуть мати як місцевий, так і загальний характер. На що власники повинні звернути увагу:

Сверблячка, як усього тіла, так і окремих частин, наприклад, вух, лап. Звичайно супроводжується подряпинами, алопеція, екземами. У важких  випадках шерсть може випадати жмутами.

Часті або хронічні отити.

Почервоніння очей, слизові витікання з очей, кон'юнктивіти.

Почервоніння вух, шкіри, особливо видно на животі. Часто супроводжується расчесами.

При харчової алергії можливо розлад стільця.

У гострих випадках набряки морди або всього тіла, кропив'янка - опуклі червоні бляшки на шкірі.

На жаль, ознаки всіх типів алергій дуже схожі. Висип, як правило, говорить не про алергію, а про вторинному бактерійну запаленні.

Для блошиний алергії більш характерне ураження спини, крупа і хвоста. Відрізнити харчову алергію від алергії на зовнішні речовини за зовнішніми ознаками неможливо. Явне сезонне протягом алергії більш характерно для атопічного дерматиту та алергії на бліх.

Як діагностувати алергію у собак і кішок:

Діагноз «алергія» встановлюється на підставі клінічних ознак і виключення інших причин сверблячки (паразитів). Необхідно зробити аналіз крові, при алергічних реакціях, як правило,збільшується кількість еозинофілів. Оскільки клінічні ознаки всіх алергій дуже схожі,діагностика, прийнята в дерматології в усьому світі, проводиться шляхом послідовного виключення однієї за іншою алергій. Оскільки ми не можемо точно довести у тварини алергію на зовнішні речовини, ми послідовно виключаємо алергію на бліх і харчову алергію. При цьому для виключення харчової алергії проводиться спеціальне діагностичне харчування не менше 6-8 тижнів, для якого використовуються абсолютно нові для тваринного продукти, для цих цілей краще всього підходять спеціальні ветеринарні дієти. Важливо розуміти, що навіть дуже маленький шматочок ласощів в цей період може відновити проблему і перешкодити встановити вірний діагноз. У світі не існує жодного аналізу, достовірно що показує - на який продукт у тварини харчова алергія. Це можна з'ясувати тільки діагностичною дієтою.

Лікування алергії у собак і кішок:

При харчовій алергії необхідна консультація ветеринара і сувора дієта. Простіше використовувати промислові кома, які містять в своєму складі гідролізний білок. Гідролізний білок - це білок, розділений на амінокислоти. Імунна система тварини не може сприймати такі білки, як алерген. Так само вони містять джерело вуглеводів, які дуже рідко викликають алергічну реакцію у тварин. Ці корми найчастіше використовуються в гострій фазі, коли у тварини вже є симптоми алергії.

Потім потрібно вибрати корми, які мають у своєму складі одне джерело білка і один або два джерела вуглеводів, які не входять в звичайні повсякденні корми. Ці раціони найчастіше використовуються, коли симптоми алергії у собак і кішок вже пропали, для постійного повсякденного використання. Треба враховувати, у певних тварин може бути алергічна реакція на той чи інший компонент, наприклад на баранину або рибу. Таким тваринам підбираються інші дієти, наприклад, з качкою або кроликом.

Атопічну алергію, як вже згадувалося, вилікувати неможливо, але можна контролювати.Найчастіше вона виникає у весняно-літній період (період цвітіння багатьох рослин). При атопічної алергії лікування проводиться симптоматичне. Тварині даються антигістамінні препарати. Ветеринарний лікар може порадити кальцієві препарати. У важких випадках призначаються гормони. Але це можливо тільки після виключення паразитарних інвазій і грибкових інфекцій, інакше ситуація тільки посилитися.

Тварин з цим типом алергії не рекомендується використовувати в розведенні, так як хвороба має спадкову схильність.

Тварини з будь-яким типом алергії дуже схильні до розвитку вторинного бактеріального та /або грибкового запалення, тому часто потребують додаткового антибактеріальному і / або антигрибковой лікуванні.

Власники тварин, що страждають тій чи іншій алергією повинні знати, що застосування препаратів проти гельмінтів, бліх, шампунів і т.п. повинно проводитися з обережністю.Попереджайте свого ветеринарного лікаря, так як будь-який препарат, вакцина, сироватка може викликати анафілактичний шок. Таким тваринам лікування та вакцинацію найкраще проводити на тлі антигістамінних препаратів. Завжди майте з собою, особливо коли вирушаєте на природу, препарат від алергії. Це може врятувати тварині життя !

Коли використовуєте нові корми, дивіться на реакцію тварини. Часом буває, що на корм,який тварина їло кілька років, може розвинутися алергія. Тоді необхідно корм замінити. 

Алергія найчастіше ускладнює життя людям і їх вихованцям, але правильно підібране лікування і харчування допомагають набагато знизити симптоми або прибрати їх зовсім.

rudiy-kit.com

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com