image

В Ужгороді - епідемія собачої чумки

Вже близько місяця у місті епідемія собачої чумки. Хворіють як безпритульні, так і домашні, навіть щеплені, собаки. Хвороба мутувала і тепер стійка до багатьох препаратів. В Ужгороді вже загинуло близько 30 собак, за даними організації "Допоможи другу". І близько 40 вдалося вилікувати, оскільки хворобу розпізнали вчасно.  

 

Про це повідомляє на своєму сайті організація "Допоможи другу". Голова організації Віра Романова зауважила, що їхні ветеринари встановилили у хворих собак собачу чумку. Проблема з діагностуванням полягає і в тому, що хвороба в кожному випадку може проявлятися по-різному, однак найбільш імовірно, що це саме чумка. 

Симптоми можуть бути наступні - гнійні виділення з носа і очей, кашель, пронос, рідше блювота, зазвичай апетит є, але в деяких випадках, мабуть через відсутність нюху (коли ніс забитий гноєм) пропадає і апетит, різка втрата ваги. Якщо не почати лікування, настає наступна стадія, нервова, з неї мало кого вдається витягнути - судоми, віднімаються задні ноги.

Як допомогти тварині?

На ранніх стадіях просто таки чудодійний ефект роблять "Амізон" і "Ципрофлоксацин". Обидва ліки продаються в людських аптеках, коштують в районі 20 грн. Амізон підтримує іммунку, ципрофлоксацин - антибіотик широкого спектра. Давати по 1 таблетці кожного препарату по 1 разу в дент великої собаці, середньої або маленькою 1 таблетку амізону і половинку ціпрфлоксаціна 5-10 днів. Поліпшення зазвичай настає на 2-3 день.

Якщо тварина не їсть, можна вколоти цефтриаксон з димедролом, наступного дня з'являється апетит і можна продовжити лікування таблетками. Так показує практика.

Цим рецептом вилікувані вже десятки собак. Про 4 дізналися занадто пізно, лікування вже не допомагало, одну собачку, на жаль довелося приспати ((Були постійні судоми, які за словами лікаря тривали вже кілька діб, тварина не спало і не їло, шансів не було. А залишили ту нещасну собачку в коробці перед магазином ... Ось такі господарі шикарні ...

Так що будьте пильні і відповідальні!

П.с. На фото один з вилікуваних песиків :)

П.П.С. Людям і кішкам захворювання не передається, небезпечно ТІЛЬКИ для собак.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com