image

В Ужгороді хочуть зробити ідентифікацію для тварин

В Україні кілька міст вже зробити ідентифікацію тварин, тепер до цього процесу має намір підключитися й Ужгород. Ідентифікація вкрай важлива, адже таких тварин господарі не викидуватимуть на вулиці, а також зможуть легко розшукати в разі втрати.  

Методи ідентифікації обговорили під час семінару «Сучасні методи ідентифікації тварин». До Ужгорода завітали президент ГО «Центр сприяння ідентифікації тварин» Віктор Копач та голова ГО « А-chip» Василь Дуб. Захід організували ГО Кінологічний клуб «Лайка» та організація Animal-id.info за підтримки ГО «Асоціація зоозахисних організацій України»

"Всі країни ЄС впровадили програми реєстрації та ідентифікації домашніх тварин, за порушення великі штрафи. Це стає одним з факторів, чому власники не викидають своїх тварин на вулицю, а загублені легко знаходяться. Всі ці заходи запобігають появі безпритульних тварин. Крім того, при ідентифікації в електронну базу даних вносяться дані про отримане щеплення. Тому тварини регулярно отримують щеплення від сказу ,що запобігає спалаху вкрай небезпечного захворювання», - розповів Василь Дуб.

В Україні існує авторська програма ідентифікації тварин animal.id. Вона вже успішно працює в Луцьку, Львові, Мукачеві.

"На жаль, наше законодавство не вимагає обов’язкової ідентифікації тварин, тому ми працюємо через громадські організації та виходимо на співпрацю з представниками органів місцевого самоврядування, які розуміють, що без взяття на облік тварин та відповідальності власників проблему не вирішити. Практика м.Луцьк показала, що при комплексному підході до вирішення проблеминаявності безпритульних тварин на вулицях їхня кількість за пару років значно зменшилася.Комплексно-це провадження в місті правил утримання тварин, обов’язкового чіпування, створення спеціалізованого підприємства , яке займається відловом та утриманням безпритульних собак. Звичайно, процес обов’язкової ідентифікації собак може зайняти і два роки, але починати треба вже тепер.Окрім того, ми пропонуємо транспондери (чіпи) українського виробництва значно дешевше за імпортні. Однак, успішною програма може стати тільки якщо до її втілення долучиться міська влада. Всі ветеринари міста не залежно від форми власності повинні проводити ідентифікацію та реєстрацію. Крім того, ця процедура має бути доступна для людей. За підтримки міста можна проводити акції по пільговій ідентифікації, вестися роз’яснювальна робота з населенням через газети та телебачення . Кожний власник собаки має розуміти, що ідентифікація унеможливіть загублення собаки , тварини будуть вчасно вакциновані, а значить безпечні для оточуючих. А як кінцевий результат призведе до зникнення безпритульних тварин в місті», - розповів президент ГО «Центр сприяння ідентифікації тварин» Віктор Копач.

На семінарі були присутні ветеринари м.Ужгорода, які підтримали провадження ідентифікації та погодилися до співпраці . Кожний ветеринар отримав подарунковий сертифікат на знижку .

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com