image

У сім'ї поповнення : як відреагує старша дитина?

Коли в сім'ї з'являється друга дитина, то вся увага приділяється новонародженому. Як поводити себе зі старшою дитиною, аби вона не почувала себе покинутою і не ревнувала - читайте наші поради, які неодмінно допоможуть знайти спільну мову зі старшеньким у такий період.

Розкажіть, яким безпорадним і вразливим буде немовля, особливо в перші місяці життя. Обговоріть, як ви разом зможете доглядати за ним. Діти дуже добрі, і ви побачите з якою готовністю малюк погодиться вам допомагати.

Беручи будь-яку річ старшої дитини (старі повзунки, сорочки, дитячий посуд), обов'язково спитайте дозволу. Безцеремонна «конфіскація» може неабияк засмутити!

Повернувшись із пологового будинку, мамі слід приділити увагу старшому, адже вони довго не бачилися. Запитайте, як настрій, що нового сталося за цей час, зробіть невеличкий подарунок.

Дозвольте старшому подивитися, торкнутися новонародженого. Дуже важливо, аби дитина почувалася потрібною батькам і причетною до великої події - появи нового члена родини.

Попросіть родичів та друзів, які приходитимуть у гості, приділяти увагу не тільки немовляті, але й старшому, розпитувати про його життя, а не про маленьку сестричку.

 

 

Щодня виділяйте час, який ви будете проводити тільки зі старшою дитиною - розмовляти з нею, читати книгу, гратися або «дуріти». Байдуже, що робити. Головне, аби ваша увага безроздільно належала старшому.

Постарайтеся, щоб ваші стосунки із народженням малюка не змінилися. Якщо ви перестанете гуляти на вулиці, читати казку на ніч або цілувати в щічку, старша дитина неодмінно це помітить і знайде «винного»

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com